Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021 r. – III Niedziela Wielkanocna

W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,  głównego patrona Polski i naszej wspólnoty parafialnej, która będzie przeżywać „odpust”. W tym roku nie przenosimy naszego odpustu na niedzielę. Msze św. według porządku świątecznego, to znaczy o godz.: 6.45, 9.00 i 18.00. Z uwagi na pandemię nie będziemy zapraszać na tą uroczystość księży z naszego dekanatu. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła transmitowana przez internet będzie o godz. 18.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli przyjąć Komunię św., wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówić modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwę do Matki Najświętszej w intencjach Ojca świętego. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Oczywiście ze względu na obostrzenia epidemiologiczne w tym roku niestety kolejny raz nie odbędzie się nasz odpustowy piknik.

Wszystkich, którzy chcą uzyskać odpust a nie są w stanie łaski uświęcającej, zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek w godz. 16.00 do 17.30. Przypominamy, że na razie spowiadamy tylko w zakrystii. W innych dniach spowiedź św. po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku jest nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” a w nim dużo atrakcyjnych stron w tematyce związanej z majem. Kupmy ten egzemplarz dla swoich dzieci – cena 8 zł. A dzieci, które oddały wypełnione folderki z Drogi Krzyżowej zapraszamy po Mszy św. do ich odbioru wraz z nagrodami.