Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021 r. – XVI Niedziela Zwykła

W piątek przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy wszystkim za liczny udział. Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy wszystkim, którzy nieśli feretrony. Bóg zapłać Panu organiście, siostrze Teresie i służbie liturgicznej. Wielkie podziękowanie paniom posługującym w kuchni i wszystkim, którzy pomogli przygotować tą uroczystość, zwłaszcza Pani sprzątającej kościół i otoczenie. Dziękujemy za czynny udział dzieciom z „Ochronki” z siostrą Barbarą. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.

Już dzisiaj informujemy, że nasze tradycyjne parafialne dożynki będą miały miejsce 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 10.30. W tym roku prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców Roli Mielcowej.

Środa –  po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – święto św. Marii Magdaleny. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
Sobota –
wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcem Świętym w ramach Nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W przyszłą niedzielę 25 lipca kierowcy i podróżujący będą czcili swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo kierowców i wszystkich podróżujących, a po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ksiądz podejdzie do każdego pojazdu. Jak w poprzednie lata ofiary zbierane do puszek przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji – „1 grosz za każdy 1 kilometr bezpiecznie przejechany”.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o tamie we Włocławku – miejscu związanym z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki. Jest też specjalny wakacyjny numer gazetki dla dzieci „Staś”, który tym razem w całości zawiera mnóstwo zgadywanek, krzyżówek, rebusów, kolorowanek i jest też wakacyjna gra planszowa. Jest to świetna rozrywka na wakacyjny czas. Kupmy ten numer dla swoich pociech.