Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2022 r. – XXV Niedziela Zwykła

Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz.10.30. Będą otrzymywały specjalne karki z „owieczką” na których są zadania. Przyniesione poprawne rozwiązania będą nagradzane.

Rozpoczynamy kolejne prace przy budowie naszego Domu Parafialnego. W najbliższym czasie wykonamy podwieszane sufity w obu łazienkach i w przedsionku na parterze, zainstalowane zostaną kanały wentylacyjne z łazienek wraz z wentylatorami oraz zostanie wykonany sufit w kuchni na poddaszu wraz z rozkładanymi schodami prowadzącymi do wyjścia na dach. Na początku października rozpoczniemy układanie fliz w obu łazienkach, w przedsionku i w pomieszczeniu gospodarczym na parterze oraz w piwnicach naszego budynku. Będziemy też instalować wewnętrzne kamienne parapety we wszystkich otworach okiennych. W najbliższym czasie będziemy też chcieli zainstalować drzwi zewnętrzne prowadzące do piwnic, w których przypomnę, będzie kotłownia, część magazynowa i salki dla młodzieży. Na jesień planujemy jeszcze inne prace, ale będziemy o nich informować, gdy zostaną już skonkretyzowane. W związku z tymi pracami tym bardziej chcemy podziękować wszystkim, którzy sukcesywnie wpłacają składkę inwestycyjną. Bez tych finansów nic nie moglibyśmy zrobić. Tym bardziej więc nasze wielkie Bóg zapłać, zwłaszcza, że przecież z tego Domu wszyscy będziemy korzystać.

Skończyliśmy też generalny remont zbiorowej mogiły osób pomordowanych w czasie pacyfikacji Krzeczowa. Pojawiła się tam dodatkowa tablica informująca, że jest to kwatera wojenna. W związku z tym  przypominamy, że mogiła ta podlega ochronie prawnej naszego państwa i niedopuszczalna jest jakakolwiek indywidualna ingerencja w jej wygląd. Dołożone zostały kamienne płyty za łańcuchami – to miejsce na którym możemy stawiać znicze i wiązanki kwiatów. W centralnej części przygotowane zostało miejsce na składanie wieńców w czasie rocznicowych uroczystości i możliwość zdjęcia tam łańcucha. Prosimy wszystkich parafian nawiedzających cmentarz, aby pamiętali o tym miejscu, o tych, którzy w tym dramatycznym wojennym dniu zginęli. Idąc zapalić znicz na grobach swoich bliskich, weźmy choćby jeden więcej i połóżmy go na tej mogile.

Wtorek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich.
Środa – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

Przygotowujemy się już do obchodów Dnia Papieskiego poświęconego pamięci św. Jana Pawła II, który w naszym kościele odbędzie się 23 października. Na sumie będzie specjalny program, w czasie którego będzie śpiewała specjalna schola. W związku z tym zapraszamy dzieci i młodzież, dziewczęta i chłopców do wspólnego śpiewania. Próby rozpoczną się już jutro w poniedziałek o godz. 17.30 w remizie naszej OSP. Następne spotkania zostaną ustalone jutro. Raz jeszcze więc zapraszamy wszystkich chętnych, aby wielbić Boga śpiewem.

Młodzież z klasy VIII przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie mieć swoje pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym w najbliższy piątek 23 września o godz. 18.30 w kościele. Natomiast młodzież z klasy VI rozpocznie swoje spotkania w drugim semestrze, ale już teraz może czytać sobie Ewangelię według św. Łukasza, której znajomość będziemy weryfikować w czerwcu.

W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów na ministranta. Zapraszamy więc wszystkich chłopców z klasy IV, którzy chcą służyć Chrystusowi przy Jego ołtarzu.

Już dziś informujemy, że w niedzielę 2 października o godz. 15.00 odbędzie się nasza tradycyjna procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: I ołtarz przy figurze Michała Archanioła – mieszkańcy Roli Spórnowej; II ołtarz przy figurze Pana Jezusa Frasobliwego – mieszkańcy Roli Kośmidrowej; III ołtarz przy Golgocie – mieszkańcy Roli Słowiakowej; IV ołtarz przy figurze Matki Bożej Niepokalanej – mieszkańcy Roli Zarębki Wyżne; V ołtarz przy św. Judzie Tadeuszu – mieszkańcy Roli Zarębki Niżne.

Za tydzień będziemy obchodzić diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Papież Franciszek w orędziu na Światowe Dni Młodzieży napisał: „Kiedy młody człowiek upada, w pewnym sensie upada ludzkość. Ale jest też prawdą, że kiedy młody człowiek powstaje z upadku, to tak, jakby podnosił się cały świat.” Zachęcamy więc do modlitwy za naszą młodzież. Niech w przyszłą niedzielę każdy z nas odmówi za nich choćby jeden dziesiątek Różańca, aby młodzież naszej parafii była prawdziwie Bogiem silna. Z tym Dniem związana jest również organizowana w każdej parafii zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. Za tydzień więc przed kościołem do puszek będziemy mogli złożyć ofiarę, która w 40 % będzie przeznaczona dla naszej parafii na naszą działalność z młodzieżą, w 40 % zostanie przekazana na rzecz duszpasterstwa młodzieży w dekanacie, na cele takie jak: organizowanie kursu lektorskiego czy turnieju piłkarskiego, a w 20% na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.  Z góry dziękujemy za ofiarność. Przy tej okazji chcemy poinformować, że czwórka naszych ministrantów z klasy VI wczoraj rozpoczęła dekanalny kurs lektorski w Pcimiu, a niebawem dwójka naszych lektorów ze szkół ponadpodstawowych rozpocznie roczny kurs w Diecezjalnej Szkole Ceremoniarzy Liturgicznych. Bezpłatne udziały naszej młodzieży w tych kursach są możliwe właśnie dzięki wyżej wspomnianej składce.