Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020 r. – XVI Niedziela Zwykła

W czwartek przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy wszystkim za liczny udział. Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy wszystkim, którzy nieśli feretrony. Bóg zapłać Panu organiście, siostrze Grażynie i służbie liturgicznej. Wielkie podziękowanie paniom posługującym w kuchni i wszystkim, którzy pomogli przygotować tą uroczystość, zwłaszcza Pani sprzątającej kościół i otoczenie. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać również za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę podamy zebraną kwotę.

Nie wiadomo jeszcze czy w tym roku z uwagi na pandemię będą organizowane dożynki gminne czy powiatowe. Ale my w gronie naszej wspólnoty przeżyjemy nasze tradycyjne parafialne dożynki, które będą miały miejsce 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00. W tym roku prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców Roli Marszałkowej.

Środa – święto św. Marii Magdaleny. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
Sobota – święto św. Jakuba, Apostoła. Możliwość spowiedzi św. w godz. 16.00 – 17.00. W innych dniach po uzgodnieniu.

25 lipca kierowcy i podróżujący będą czcili swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy się modlić za kierowców i wszystkich podróżujących, a po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ksiądz podejdzie do każdego pojazdu. Jak w poprzednie lata ofiary zbierane do puszek przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji – „1 grosz za każdy 1 kilometr bezpiecznie przejechany”.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o cudach matki Sperenzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi.

Wczoraj pożegnaliśmy śp. Janusza Spórnę. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.