Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021 r. – XXV Niedziela Zwykła

Dziś do puszek przed kościołem zbiórka na prośbę Caritas Polska. Caritas uruchomiła specjalną zbiórkę środków na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie działań Caritas również w Pakistanie i Iranie oraz na potrzeby uchodźców przebywających już w Polsce. W Polsce Caritas prowadzi 3 Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Szczecinie, Kaliszu i Warszawie. Zapewniają one systematyczną pomoc w zakresie integracji międzykulturowej, doradztwa zawodowego, pomoc psychologiczną, prawną, zajęcia w świetlicach, pakiety edukacyjne.

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich.
Wtorek –
święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
Środa – po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – o godz. 9.00 zbiórka kandydatów na ministranta.

Już dziś informujemy, że w niedzielę 3 października o godz. 15.00 odbędzie się nasza tradycyjna procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: I ołtarz przy figurze Michała Archanioła – mieszkańcy Roli Czubinowej; II ołtarz przy figurze Pana Jezusa Frasobliwego – mieszkańcy Roli Syskowej; III ołtarz przy Golgocie – mieszkańcy Roli Burmistrzowej; IV ołtarz przy figurze Matki Bożej Niepokalanej – mieszkańcy Roli Balizakowej; V ołtarz przy św. Judzie Tadeuszu – mieszkańcy Roli Tomczykowej.

Informujemy, że po podpisaniu umowy otrzymaliśmy już na konto parafialne pierwszy przelew z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 350 tys. zł. Kompletujemy dokumenty, aby uzyskać pozostałe przyznane pieniądze czyli 380 tys. zł. W najbliższy czwartek będziemy ustalać z wykonawcą remontu dachu kościoła wszystkie szczegóły prac, a w przyszły poniedziałek ruszamy z remontem.

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Krzeczowie organizuje wyjazd dla rodziców, dziadków oraz osób pełnoletnich do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Wyjazd odbędzie się 02.10.2021r. / sobota/. Całkowity koszt wycieczki – 95 zł. Osoby zainteresowane proszone są o dokonanie zapisu do dnia 26 września bieżącego roku poprzez dziennik elektroniczny (rodzice uczniów) lub w kancelarii Szkoły. Więcej informacji na temat wyjazdu można uzyskać u P. Agnieszki Szczepaniec pod nr tel. 791360116 w godzinach wieczornych. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Kto już był, niech pojedzie raz jeszcze, bo wiele się zmieniło w ekspozycjach, kto nie był, koniecznie niech pojedzie, by zobaczyć i przeżyć, co może człowiek zrobić człowiekowi jak wykluczy ze swojego życia Boga. Zapraszamy

Pragniemy poinformować, że od tego roku w naszej diecezji zostaje wprowadzony Dzień Modlitwy za Młodzież. Będzie on zawsze obchodzony w pobliżu święta św. Stanisława Kostki. W tym roku w naszej parafii będziemy go obchodzić za tydzień. Z tym Dniem związana jest również organizowana w każdej parafii zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. Za tydzień więc przed kościołem do puszek będziemy mogli złożyć ofiarę, która w 40 % będzie przeznaczona dla naszej parafii na naszą działalność z młodzieżą (o jej przeznaczeniu poinformujemy niebawem), w 40 % zostanie przekazana na rzecz duszpasterstwa młodzieży w dekanacie, na cele takie jak: organizowanie kursu lektorskiego, turnieju piłkarskiego, dekanalnych spotkań młodzieży itd., a w 20% na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.  Wszyscy ofiarodawcy otrzymają okolicznościowe upominki. Z góry dziękujemy za ofiarność.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Stasia” – miesięcznika dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy kupują to wydawnictwo dla swoich dzieci – a mija już rok ze „Stasiem”.

Pragniemy również poinformować, że w naszej diecezji został wydany album, który prezentuje wszystkie parafie. W tomie VI znajdziemy strony poświęcone naszej parafii. I tu bardzo zachęcam do kupna tego wyjątkowego wydawnictwa – po raz pierwszy parafia Krzeczów znalazła się w tak profesjonalnie wydanym albumie. Nie można go dostać w księgarniach, bo ilość jest limitowana. Mamy więc tylko 25 egzemplarzy w cenie 80 zł. Album jest wystawiony na stoliku i tam można go sobie obejrzeć i zarezerwować – wystarczy na liście wpisać swoje imię i nazwisko. Odbiór będzie za tydzień.