Ogłoszenia duszpasterskie 20.06.2021 r. – XII Niedziela Zwykła

Przypominamy, że od dziś decyzją księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Nie będzie również transmisji Mszy św. przez internet, bo naszym obowiązkiem jest uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii. Niedopełnienie tego obowiązku bez poważnej przyczyny to grzech ciężki.

W środę sakrament bierzmowania z rąk ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego przyjęło 26 młodych ludzi z naszej parafii. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za tak piękne przygotowanie tej uroczystości. Szczególne z serca płynące podziękowania kieruję do naszej młodzieży za tak godne ale i radosne uczestniczenie w tej uroczystości i życzę jednocześnie, abyście nieustannie otwierali swoje serca na dary Ducha św. Bóg zapłać siostrze Teresie za pomoc w próbach i nadzorowanie całego wydarzenia, siostrze Grażynie za przepiękną dekorację i panu Józefowi za wyćwiczenie wspaniałych śpiewów. Wielkie Bóg zapłać rodzicom za pomoc w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia tego sakramentu i za dar dla parafii – dzięki wam mamy nowy profesjonalny system mikrofonów bezprzewodowych.

Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe. Dziś również przypada 78 rocznica pacyfikacji przez Niemców Krzeczowa. Zapraszamy wszystkich na Msze św. w intencji pomordowanych o godz. 10.30. Po Mszy św. w kościele przejdziemy na cmentarz, gdzie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zapalimy znicze na zbiorowej mogile ofiar pacyfikacji. W związku z tymi uroczystościami gościmy dzisiaj ekipę z Telewizji Polskiej, która przygotowuje dwa reportaże dla anteny ogólnopolskiej dotyczące pacyfikacji i Krzyża św. Jana Pawła II. Dziękujemy im za zainteresowanie naszą miejscowością, a o emisji reportaży poinformujemy.

Kolejny rok szkolny dobiega końca. Bardzo nietypowy rok. Tym bardziej składamy serdeczne podziękowania: Dyrekcjom i Gronu Pedagogicznemu Szkoły i „Ochronki”– za trud pracy dydaktycznej i wychowawczej; Uczniom – za zapał włożony w naukę; wszystkim Rodzicom – za pracę z dziećmi i młodzieżą, często on-line, za trud włożony w ich wychowanie. Życzymy wszystkim radosnych i miłych wakacji. Msza św. na zakończenie Roku szkolnego zarówno w szkole jak i w „Ochronce” Sióstr w piątek o godz. 8.00. Uczniów wszystkich szczebli szkół serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby zacząć te wakacje pojednanym z Bogiem. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek w godz. 16.00 – 17.30. Spowiedź w konfesjonale i w zakrystii.

Kandydatów do bierzmowania z klasy VI zapraszam na spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 18.00 do kościoła. Koniecznie przynieście długopisy. Pochylimy się nad Ewangelią według św. Łukasza.

Wzorem lat ubiegłych wkrótce przedstawiciele naszej parafii będą zbierać doroczną składkę na cele parafialne w dotychczasowej wysokości. Na załączonej liście będzie znajdować się rozliczenie z ubiegłorocznej ofiary. Z góry Bóg zapłać. A nie chcąc i dziś przedłużać ogłoszeń, bo ważne wydarzenia dzieją się dziś w naszej parafii, o remoncie dachu kościoła, postępach prac na budowie domu parafialnego, terminie poświęcenia krzyża i zagospodarowaniu otoczenia plebanii poinformuję za tydzień.

Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Młodzież z klas I i II ponadpodstawowej proszę o odbiór w zakrystii indeksów nauczania religii i dopilnowania, aby wasi katecheci wpisali wam oceny z religii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi tekst litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. Mamy nowy numer „Stasia” dla dzieci i prosimy, aby rodzice zakupili ten numer dla swoich pociech, w którym znajdą mnóstwo rzeczy przybliżających im wydarzenia kościelne w lipcu oraz między innymi grę planszową „Wakacyjna wyprawa po Polsce”.