Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020 r. – IV Niedziela Adwentu

Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji dziś w godz. 14.30 – 15.45. W tym czasie będzie też można skorzystać z sakramentu pokuty.

Jutro, we wtorek i w środę Msze św. roratnie o godz. 17.00. W środę o godz. 16.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Spowiedź św. przed świętami będzie: w poniedziałek w godz. 15.00 do 16.30, we wtorek od godz. 18.00 do ostatniego penitenta, w środę w godz. 15.00 – 16.30 i w czwartek po Mszy św. porannej, jeśli będzie taka potrzeba. Spowiadamy tylko w zakrystii. Prosimy, abyśmy w ten nadchodzący uroczysty czas byli pojednani z Bogiem, by godnie i w pokoju serca przeżyć święta Bożego Narodzenia.

We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. Roratnia o godz. 7.00. Od godz. 10.00 odwiedzimy chorych – proszę ich zgłaszać w zakrystii. Pasterka o godz. 24.00. W tym roku przed Pasterką wyjątkowo nie będzie jutrzni. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Ta Msza św. będzie transmitowana w internecie. W tym trudnym czasie, kiedy nie wszyscy możemy się spotkać przy ołtarzu, bo w naszym kościele może przebywać maksimum 10 osób, chciałbym się ze wszystkimi wami – drodzy Parafianie – spotkać. Oczywiście nie osobiście ale chociażby przez internet. O godz. 16.00 będzie przeprowadzona krótka transmisja z naszej świątyni na parafialnym profilu na Facebooku, w czasie której chciałbym wam przekazać kilka słów. Bardzo pragnę, aby o tej godzinie, zanim siądziecie do wigilijnego stołu, spotkać się z wami wszystkimi. Zapraszam. Na stoliku i na półeczce są bezpłatne książeczki „Celebracja Wieczerzy Wigilijnej”. Bardzo proszę, aby zabrać je ze sobą do swoich domów. Zabierzcie też dla swoich znajomych czy sąsiadów, których nie ma w kościele, bo uczestniczą we Mszy św. on-line. Niech to wydawnictwo będzie koniecznie w każdym domu, u wszystkich parafian. Skorzystajcie z niego w czwartek i zachowajcie sobie na następne lata. Niech ta tegoroczna wigilia – być może całkiem inna niż wszystkie – będzie przeżyta na prawdę po Bożemu, a ta książeczka wam to ułatwi.

W piątek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Po południu Mszy św. nie będzie.

W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00.  Po południu Mszy św. nie będzie. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławienie owsa.

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00.

28 grudnia w poniedziałek rozpoczyna się wizyta duszpasterska – tzw. „kolęda” w trochę okrojonej formie, o czym informowaliśmy tydzień temu. Przypominamy, że wraz z panem Organistą, s. Teresą i ministrantami udamy się tylko do tych rodzin, które wyrażą taką chęć. Nie zgłoszenie tej chęci będzie automatycznie oznaczać, że dana rodzina przenosi tą wizytę duszpasterską na inny dogodny i bezpieczny termin po pandemii.  Dokładny harmonogram podamy w przyszła niedzielę. Jeśli więc ktoś chce przyjąć kolędę w normalnym terminie, czyli po świętach, prosimy to zgłosić księdzu proboszczowi osobiście lub telefonicznie do dnia 24 grudnia włącznie. Przypominamy, że ofiary składane siostrom i Panu Organiście, są ich wynagrodzeniem za całoroczną posługę w naszym kościele, która jest nie do przecenienia. Trudno sobie wyobrazić naszą duszpasterską posługę bez ich pracy. Tym bardziej więc hojnie im podziękujmy. W czasie „kolędy” będziemy rozdawać koperty na składkę inwestycyjną w 2021 r. Do rodzin, których nie odwiedzimy, koperty będą dostarczone później.

Zbiórka wszystkich ministrantów od klasy VI wzwyż będzie w środę o godz. 18.00 po Roratach.