Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

Ponieważ pandemia przybiera na sile jestem zobowiązany przypomnieć, że w naszym kościele powinno przebywać nie więcej jak 10 osób z zachowaniem dystansu i koniecznie w maseczce (1 osoba na 15 m²). Utrzymujemy również możliwość spowiedzi św. tylko w zakrystii. W przyszłym tygodniu będzie można skorzystać z sakramentu pokuty w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę, a w tym tygodniu w sobotę w godz. 16.00 – 17.00. W każdym innym terminie spowiedź jest również możliwa, ale umawiamy się na nią indywidualnie na przykład przez telefon. Transmisja on-line z Mszy św. o godz. 11.00 i Drogi Krzyżowej po niej oraz z nabożeństwa Gorzkich Żali.

W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Z tej racji Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na stoliku i półeczce są deklaracje do wypełnienia, które w czwartek będziemy mogli złożyć na specjalnym stoliku i wpisać się do Księgi Duchowej Adopcji. Przypominamy, że jest to adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą codzienną modlitwą o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy do 25 grudnia. Istota Duchowej Adopcji wynika więc z osobistego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwa o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego lecz wybranego przez Boga zagrożonego aborcją dziecka.

Za tydzień Niedziela PalmowaNiedziela Męki Pańskiej – rozpoczynająca Wielki Tydzień. Ze względu na pandemię nie będzie naszego tradycyjnego konkursu palm wielkanocnych ani korowodu z palmami. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm w kościele i wokół kościoła. I choć nie będzie tej szczególnej oprawy to zachęcamy do przyjścia z palmami, zachęcamy do zrobienia swojej unikatowej palmy, aby tradycji stało się zadość. Z przyczyn wszystkim wiadomych nie będzie też wchodzącej w naszą tradycję pielgrzymki pokutnej w przeddzień niedzieli palmowej.

Spotkanie młodzież przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy VIII w czwartek o godz. 17.00.

Zbiórka lektorów, ministrantów starszych oraz ministrantów z klas od VI wzwyż w piątek o godz. 19.00. Prosimy wszystkich o obecność, gdyż będziemy omawiać służenie w czasie Wielkiego Tygodnia.

W naszym kościele została umieszczona skarbona z przeznaczeniem na ofiary na kwiaty. Z góry dziękujemy wszystkim, którzy będą wspierać piękno kwiatowej dekoracji naszego kościoła.

Za tydzień zmiana czasu z zimowego na letni – śpimy o godzinę krócej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, a w nim jak zwykle różne atrakcje dla dzieci związanie z miesiącem kwietniem w tym między innymi: opowieść o niedzieli palmowej, co włożyć do koszyczka wielkanocnego, wielkanocne zwyczaje, jak zrobić kartkę świąteczną, kolorowanki, rebusy, komiks, teatrzyk wielkanocny i gra planszowa „Na spotkanie niedzieli wielkanocnej”. Do tego czasopisma dołączony jest obrazek Chrystusa Miłosiernego z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Warto kupić to czasopismo dla swoich dzieci. Cena 8 zł.
___________________________________

17 marca odszedł do Domu Ojca nasz parafianin śp. Czesław Szczepaniec. Polecamy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.