Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2019 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiaj Msze św. po procesji oraz o godz. 9.30 i 11.00. Popołudniu Mszy św. nie będzie.

Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku świątecznego, to znaczy o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Popołudniu Mszy św. nie będzie. Jutro do puszek przed kościołem zbiórka przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

Serdeczne podziękowanie za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia, a szczególnie: Siostrze Grażynie za przygotowanie całego naszego kościoła na te uroczystości i piękną dekorację kwiatową; panu Józefowi – organiście, za wspaniałe śpiewy; Ochotniczej Straży Pożarnej za zaangażowanie w czuwanie przy Bożym Grobie i okazały udział w procesji rezurekcyjnej oraz wszelką okazaną pomoc przy przygotowaniu „Ciemnicy” i „Bożego Grobu” i ogniska; Służbie Liturgicznej za piękne przygotowanie liturgii; młodzieży za poprowadzenie komentarzy i śpiewów w czasie Liturgii; naszemu zespołowi „Cyrniawa” za piękne chwile adoracji Pana Jezusa; i wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego przeżycia tego czasu, oraz księdzu Antoniemu za modlitewne wsparcie i posługę w konfesjonale. Niech Wam wszystkim Bóg wynagrodzi.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Niedziela –  święto Miłosierdzia Bożego. Dlatego zamiast kazania po każdej Mszy św. uczczenie  obrazu Jezusa Miłosiernego i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia.

Przypominamy, że ze względu na oktawę Wielkanocy uroczystość ku czci św. Wojciecha przeniesiona jest na poniedziałek 29 kwietnia, a więc nasz odpust będziemy obchodzić w niedzielę 5 maja. Przypominamy, że zbieramy wszelakie gadżety, zabawki, maskotki itp. dla dzieci do losowania w czasie pikniku odpustowego. O szczegółach tego wydarzenia zaczniemy informować od przyszłej niedzieli oraz sukcesywnie na FB od wtorku. A już w piątek nasza II Krzeczowska Gra Terenowa – zapisy do środy dla młodzieży z klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Nie dziwmy się więc, że w piątek po naszej miejscowości będzie przemieszczać się wiele młodych ludzi.

Serdeczny Bóg zapłać za pomoc przy ścince i wywózce drewna z naszego lasu  na potrzeby nowego Domu Parafialnego. A pracowali panowie: Marek Marszałek, Łukasz Marszałek, Jerzy Mastela, Czesław Marszałek, Marcin Zięba, Jan Marszałek, Stanisław Firek, Roman Pustelnik, Henryk Tomczyk, Wojciech Tomczyk, Antoni Spórna i Czesław Słowiak. Szczególne podziękowania dla pana Jana Świętka, za wyrażenie zgody na jazdę po swojej działce. Wszystkim wielkie Bóg zapłać.