Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2020 r. – XII Niedziela Zwykła

Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe.

Kolejny rok szkolny dobiega końca. Bardzo nietypowy rok. Tym bardziej składamy serdeczne podziękowania: Dyrekcjom i Gronu Pedagogicznemu Szkoły i „Ochronki”– za trud pracy dydaktycznej i wychowawczej; Uczniom – za zapał włożony w naukę; wszystkim Rodzicom – za pracę z dziećmi i młodzieżą, często on-line, za trud włożony w ich wychowanie. Życzymy mimo wszystko radosnych i miłych wakacji. Ze względu na wciąż trwający stan epidemii nie będzie w tym roku wspólnej Mszy św. na zakończenie roku. Ale zapraszamy uczniów wszystkich szczebli szkół do skorzystania z sakramentu pokuty, aby zacząć te wakacje pojednanym z Bogiem. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek w godz. 16.00 – 17.30.

A dla wszystkich w tym tygodniu możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w sobotę w godz.16.00 – 17.00. Spowiedź odbywa się w zakrystii. W innych terminach po uzgodnieniu przez telefon.

Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną. Do dzisiaj zebraliśmy 7 330 zł. Bóg zapłać. A w naszym budowanym domu parafialnym praktycznie zakończyliśmy zakładanie instalacji elektrycznej. Teraz chcemy wstawić okna. I tu wielka prośba do wszystkich parafian. Jeśli ktoś ma jakiś dobry pomysł na znalezienie wykonawcy to proszę o kontakt, aby danej firmie można było przekazać specyfikację naszego zamówienia.

Informujemy, że po czasie przestoju ze względu na pandemię uruchamiamy dalszą trasę peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II i krzyża oraz różańca i obrazu Matki Bożej. Prosimy jednak, aby zachować względy sanitarne, zwłaszcza jeśli chodzi o relikwie, które chcemy uczcić ucałowaniem – po ich otrzymaniu zdezynfekujmy je. Przekażmy więc je dalej.

Według zapowiedzi trwają indywidualne spotkania kandydatów do bierzmowania z ks. Proboszczem. W tym tygodniu zapraszamy uczniów I klasy ponadpodstawowej we wtorek, a uczniów klasy VIII w środę. Każdy kandydat ma wyznaczoną konkretną godzinę spotkania. Jeśli ktoś nie może w wyznaczonym terminie, to prosimy wymienić się z kimś innym. Terminy spotkań razem z propozycją pytań rozmowy duszpasterskiej są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce „sakrament bierzmowania” – „terminarz i aktualności”.

Wzorem lat ubiegłych wkrótce przedstawiciele naszej parafii będą zbierać doroczną składkę na cele parafialne w dotychczasowej wysokości. Na załączonej liście będzie znajdować się rozliczenie z ubiegłorocznej ofiary. Z góry Bóg zapłać.

Środa – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i rozmowa z o. Piotrem Śliwińskim o tym, że musimy całkowicie zdać się na Boga.

Informujemy, że od jutra wznawia kursy bus wyjeżdżający spod kościoła w Krzeczowie do Myślenic – rozkład jazdy zamieszczony na przystanku.