Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019 r. – XVI Niedziela Zwykła

Tydzień temu przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy wszystkim za liczny udział. Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy wszystkim, którzy nieśli feretrony, dzieciom, które sypały kwiatki i chłopcom z dzwonkami. Bóg zapłać Panu organiście, siostrze Grażynie, służbie liturgicznej i scholii. Wielkie podziękowanie paniom posługującym w kuchni i wszystkim, którzy pomogli przygotować tą uroczystość, zwłaszcza Pani sprzątającej kościół i otoczenie. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać również za ubiegłotygodniowa składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę podamy zebraną kwotę. A w niedzielę 4 sierpnia przedstawimy ogólną kwotę całorocznej składki inwestycyjnej i jej dotychczasowe wykorzystanie.

Poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny.
Wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
Środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

25 lipca kierowcy i podróżujący będą czcili swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszy św. będziemy się modlić za kierowców i wszystkich podróżujących, a po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ksiądz podejdzie do każdego pojazdu. Jak w poprzednie lata ofiary zbierane do puszek przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji – „1 grosz za każdy 1 kilometr bezpiecznie przejechany”.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.