Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE

• Zgodnie z przepisami prawa państwowego wprowadzonymi przez Rząd Polski, który zarządził nowy stan zagrożenia epidemiologicznego, a także w odpowiedzi na dekret Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, w niedziele 22 i 29 marca, gorąco apelujemy aby pozostać w domu i duchowo uczestniczyć we Mszy św. Na Mszach św. wyjątkowo mogą przebywać osoby, które zamówiły intencje wraz ze swoimi najbliższymi (gdy zebranych osób będzie więcej niż 50 Msza święta nie będzie mogła się rozpocząć). Komunię św. przyjmijmy w sposób duchowy.
  • W wymienione niedziele nie odbędą się również nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do ich prywatnego odprawienia w domu.
  • Korzystajmy w tym czasie z dyspensy danej przez Księdza Arcybiskupa od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej. Z czystym sumieniem i sercem mocnym wiarą pozostańmy w tym czasie w domach i korzystajmy z transmisji Mszy świętych w mediach. Godziny podane są na stronie internetowej parafii.
  • W niedziele kościół będzie otwarty w godz. od 12.00 do 15.30. Będzie to okazja do swobodnego nawiedzenia kościoła i prywatnej modlitwy. Pamiętajmy o odległości  kilku metrów między osobami oraz ilości nie większej w jednym momencie niż 50 osób.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

• O ile nie nastąpią dalsze restrykcje, Msze święte w dni powszednie odprawiamy w kościele w dotychczasowym porządku, ale wyłącznie z udziałem wiernych zebranych w grupie nie większej niż 50 osób. Gdy zebranych osób będzie więcej, Msza święta nie będzie mogła się odbyć.
  • Siadajmy w ławkach w kilkumetrowej odległości od innych uczestników nabożeństwa

INNE INFORMACJE:

• Ponieważ jeszcze nie mamy możliwości transmisji z kościoła dziś jest nagrywane kazanie ze Mszy św. i wieczorem będzie opublikowane w internecie.
  • Na razie zawieszone jest odprawianie nabożeństw wielkopostnych.
  • Dzięki pomocy pana Rafała z Łętowni nasz kościół został zdezynfekowany. Specjalnym płynem umyliśmy wszystkie ławki i drzwi z klamkami. Dziękujemy wszystkim, którzy próbowali ten płyn zdobyć. Jak się zdarzy okazja to dalej prosimy o pomoc.
  • Gorąco prosimy, aby wchodząc do kościoła nie całować krzyża. Uczcijmy krzyż przez skłon głową.
  • !!!!!!! Spowiedź przedświąteczna – w przyszłym tygodniu będzie specjalny czas, kiedy trwać będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Szczegóły za tydzień.

Ponieważ w tym tygodniu mieliśmy przeżywać rekolekcje zostały przyjęte intencje na więcej Mszy św. Dlatego w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. będą o godz. 6.45 i 18.00.

Natomiast w środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ze względu na stan nadzwyczajny w tym roku prosimy o prywatny sposób podjęcia duchowej adopcji, poprzez indywidualne odmówienie formuły przyrzeczenia. Kościół w środę będzie otwarty od 13.00 do 18.00. Na stoliku będzie umieszczona księga do której będzie można się wpisać, wziąć ze sobą deklarację oraz indywidualnie odczytać formułę przyrzeczenia.

Z tyłu kościoła można nabywać baranka wielkanocnego i w ten sposób złożyć jałmużnę postną na dzieła Caritas.

Za tydzień zmiana czasu z zimowego na letni – śpimy o godzinę krócej.

Informujemy, że przez najbliższe dwie niedziele nie będzie papierowego wydania „Gościa Niedzielnego” – zapraszamy do lektury w internecie. Z przykrością również informujemy, że zaprzestano wydawania tygodnika „Źródło” na czas nieokreślony. Obecny więc numer jest ostatnim.

Drodzy Parafianie

Nie ustawajmy w pełnej ufności modlitwie. Przyjmijmy wszystkie regulacje państwowe i kościelne ze zrozumieniem, jako znak naszej głębokiej odpowiedzialności za siebie i bliźnich. Pamiętajmy w modlitwie o tych którzy chorują, tych którzy im służą i chronią nas wszystkich przed epidemią, a także o sobie nawzajem oraz o tych, którzy umarli. Ufamy, że ten czas ciężkiej próby wkrótce minie i wyjdziemy z niego mocniejsi duchowo. I zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy Różańcem św. o godz. 20.30. Niech to będzie nasza rodzinna modlitwa, niech cały Krzeczów – wszyscy bez wyjątku, o tej godzinie będą złączeni w modlitwie, aby miłosierny Bóg zechciał oddalić od nas tą pandemię.

Informujemy, że zmarł nasz parafianin Andrzej Wójcik z Roli Zagrody Niżne. Pogrzeb jutro o godz. 15.00. Rodzina gorąco prosi, aby ze względu na stan epidemii uczestniczyli w nim tylko najbliżsi. Polecamy go naszej modlitwie.