Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2019 r. – XXV Niedziela Zwykła

Poniedziałek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.
Środa – po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana.
Sobota – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry krakowskiej.

Pragniemy poinformować, że rozpoczęły się prace przy budowie naszego „Jubileuszowego Krzyża św. Jana Pawła II w 100 – lecie Jego urodzin”. Został wykonany wykop oraz zalano podstawę betonem. Zdjęcia są na naszym parafialnym profilu na Facebooku i tam również będziemy informować o postępie prac.

Już dziś informujemy, że w niedzielę 6 października o godz. 15.00 odbędzie się nasza tradycyjna procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: I ołtarz przy figurze Michała Archanioła – mieszkańcy Roli Zagrody Niżne; II ołtarz przy figurze Pana Jezusa Frasobliwego – mieszkańcy Roli Zarębki Niżne ; III ołtarz przy Golgocie – mieszkańcy Roli Młyny; IV ołtarz przy figurze Matki Bożej Niepokalanej – mieszkańcy Roli Mielcowej; V ołtarz przy św. Judzie Tadeuszu – mieszkańcy Roli Marszałkowej.

Pragniemy również poinformować, że po śmierci ks. Wiesława Hajto proboszcza w Stróży, decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nowym dziekanem naszego Dekanatu Pcim został ks. Robert Pietrzyk – proboszcz parafii Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni. Polecamy go naszej modlitwie.

Z radością informujemy, że w naszej Służbie Liturgicznej Ołtarza mamy dwóch nowych ministrantów Alana i Aleksandra Karpierz. Chciałbym życzyć im i wszystkim lektorom i ministrantom, aby służba przy Ołtarzu była dla Was źródłem prawdziwej radości, ale przede wszystkim, żeby była to Wasza modlitwa; żebyście potrafili się modlić tym, co jako ministranci i lektorzy robicie podczas Świętej Liturgii. Oby w wypełnianiu tej świętej służby nieustannie towarzyszyły Wam te piękne i jakże ważne słowa: ad maiorem Dei gloriam – na większą chwałę Boga; żeby wszystkie funkcje jakie pełnicie w parafii i każdy związany z tym wysiłek, wszelkie starania miały na celu przede wszystkim większą chwałę Bożą. Niech Wasza służba będzie wytrwała i sumienna, będąc przejawem umiłowania Chrystusa i Jego Świętego Kościoła.

Pragniemy też poinformować, że na polanie Rowienki na zboczu Zembalowej została zbudowana kapliczka Chrystusa Frasobliwego i szałas. Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na poświęcenie tej kaplicy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: o tym, jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939 r. i za zbrodnie katyńską; oraz wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.