Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na wszystkich Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie tego Aktu w dzisiejszą uroczystość można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W listopadzie w ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy dotychczas 5 880 zł. Bóg zapłać za wsparcie zwłaszcza w tym trudnym czasie. Jak pokazywaliśmy na Facebooku zakończyły się prace tynkarskie w naszym nowym domu oraz budowa schodów do piwnicy wraz z murem oporowym. Dalszy harmonogram prac zostanie ustalony dzisiaj w czasie spotkania Rady Parafialnej o godz. 17.00, na które wszystkich członków Rady zapraszam. Chciałbym również bardzo serdecznie podziękować za bankowe wpłaty na utrzymanie kościoła, w sytuacji gdy wielu z nas uczestniczy we Mszy św. zdalnie i nie ma możliwości złożyć ofiary na tacę. Przy wpłatach na konto parafialne bardzo proszę, aby je wyraźnie opisać „na potrzeby kościoła” – w odróżnieniu od „składka inwestycyjna”.

Chciałbym również poinformować o pilnej inwestycji w naszym kościele. Coraz bardziej zawodzi nasz wysłużony już rzutnik do pieśni i nie chcąc narażać się na sytuację, że któregoś dnia zostaniemy go całkowicie pozbawieni, podjąłem decyzję o wykonaniu całkiem nowej instalacji na miarę XXI wieku, którą wykona firma „CheruMedia” z Krakowa prawdopodobnie już w tym tygodniu. W jej skład wejdą: projektor multimedialny zamontowany na chórze i rzucający obraz na aktualny ekran, zintegrowanie go z nagłośnieniem kościelnym, tablet z uchwytem na kontuar oraz system „Serafin” czyli mikroserwer z akcesoriami i aplikacją mobilną zawierającą ponad 5 tys. pieśni, refreny psalmów, Pismo święte, teksty Liturgii Słowa, obrazki, zdjęcia, filmy, dźwięki i prezentacje. Ponadto bezpośrednio z tabletu czy smartfonu będzie można wyświetlić na ekranie obrazy czy filmy, co będzie bardzo przydatne w różnego typu nabożeństwach, zwłaszcza w czasie Mszy świętych dla dzieci, jak już po pandemii je wznowimy. Jest to ta sama firma, która będzie instalować system multimedialny i nagłośnienie w naszej nowej sali parafialnej, gdzie wykonane jest już okablowanie, co ułatwi nam serwisowanie obu instalacji. Koszty nowego rzutnika wraz z całym przedstawionym powyżej oprzyrządowaniem i aplikacją to 10 700 zł. Nie możemy tych kosztów pokryć ze składki niedzielnej, która jest przeznaczona na bieżące utrzymanie parafii ani ze składki inwestycyjnej, która jest przeznaczona na budowę nowego domu. Jeżeli więc ktoś chciałby wesprzeć finansowo tą dodatkową ale konieczną inwestycję, to zapraszam do bezpośredniego kontaktu ze mną, albo przez telefon – numer mojego telefonu komórkowego jest na stronie internetowej. Zdaję sobie sprawę, że czasy nastały ciężkie, że wiele planów jest przesuwanych w czasie – my również z wielu na razie rezygnujemy, ale z tą akurat inwestycją nie możemy niestety czekać. Zwracam się więc z gorącą prośbą do chętnych o ewentualne wsparcie.

Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny. Msze św. roratnie będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Już teraz zadbajmy o lampiony. Lampion jest symbolem przypowieści Jezusa o roztropnych pannach, które z płonącymi lampami oczekiwały na przyjście Oblubieńca – a to dotyczy nas wszystkich. O szczegółach tych Mszy św. w dobie panującej pandemii powiemy za tydzień, ale już dziś możemy poinformować, że wszystkie będą transmitowane. Warto, aby w ten święty okres Adwentu wejść w stanie łaski uświęcającej, być pojednanym z Bogiem. Dlatego też serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza tych, którzy już od dłuższego czasu do niego nie przystępowali. Spowiedź św. przed Adwentem w sobotę w godz. 16.00 – 18.00.

Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży, która w czerwcu przyjmie sakrament bierzmowania. Niestety nie możemy dłużej czekać. Ze względów epidemiologicznych nie możemy zorganizować wspólnego spotkania, dlatego każdy rocznik spotka się osobno, z zachowaniem reżimu w dobie pandemii, czyli koniecznie w maseczkach i odpowiednich odległościach. Zapraszam więc uczniów klasy VIII w środę o godz. 19.00,  klasy I ponadpodstawowej w czwartek o godz. 19.00, a klasy II ponadpodstawowej w piątek o godz. 19.00. Proszę, aby młodzież przyniosła ze sobą swoje indeksy. Przypominam jednocześnie, że młodzież z klasy VII czyta księgę „Dzieje Apostolskie”, a z klasy VI „Ewangelię według św. Łukasza”. Spotkania przed bierzmowaniem dla tych klas, jak Bóg pozwoli, rozpoczną się w drugim semestrze. Przypominam jednocześnie, że kolejne spotkania kandydatów do Służby Liturgicznej z klasy IV odbywają się w soboty o godz. 10.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” między innymi: czy na sądzie ostatecznym trzeba będzie się ze wszystkiego tłumaczyć; oraz jak pobożnie przeżyć Mszę św. w telewizji. Jest również nowy grudniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, a w nim między innymi wiele opowiadań, kolorowanek, komiksów związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem, pierniczki siostry Anastazji i szopka do wycięcia. Warto więc zrobić prezent swoim najmłodszym pociechom i podarować im ten świetny numer czasopisma dla nich.