Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019 r. – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Przypominamy, że odpowiadając na apel ks. Arcybiskupa Jędraszewskiego dziś przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz około sześciuset sierot z Syrii. Pozwoli ona nieco lepiej przeżyć zimę.

W czasie Pasterki zebraliśmy 748 zł. na Fundusz Obrony Życia SOS. W drugi dzień świąt zebraliśmy 854 zł. na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać. A „Kolędnicy Misyjni” w pierwszy dzień świąt, których było 48, zebrali rekordowe 4 050,60 zł. Dziękujemy serdecznie za ich życzliwe przyjęcie i ofiarność.

We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. o godz. 17.00. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory, w czasie których podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy za grzechy całego roku. A na Mszy św. o godz. 17.00 odśpiewamy uroczyste „Te Deum”, jako wyraz naszej wdzięczności za wszystkie Boże łaski, które były naszym udziałem w minionym roku. Za odśpiewanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na Mszy św. podsumujemy też cały rok działalności naszej parafii.

1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to uroczystość obowiązująca. Msze św. według porządku niedzielnego. Na początku każdej Mszy św. odśpiewamy hymn „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok. Za pobożne odśpiewanie tego hymnu w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to zarazem 53 Światowy Dzień Pokoju. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

W czwartek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od 6,15 i popołudniu od godz. 17.00. Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

W pierwszą sobotę miesiąca – po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcem świętym.

W pierwszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż. Zelatorzy przynoszą tajemnice.

Kontynuujemy wizytę duszpasterską – tzw. „kolędę”. W tym tygodniu: w poniedziałek (30 XII) od godz. 9.00 Role: Kośmidrowa, Zarębki Wyżne, Słowiakowa i Spórnowa; w czwartek (2 I) od godz. 15.00 Role: Tomczykowa i Zagrody Wyżne; w sobotę (4 I) od godz. 9.00 Role: Balizakowa, Burmistrzowa, Syskowa, Czubinowa i Czarnotowa.