Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019 r. – XII Niedziela Zwykła

Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała. Oktawa ta trwa do czwartku, w związku z tym w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msze św. będą tylko o godz. 18.00 i będą one połączone z procesją wokół kościoła po Mszy św., w czasie której będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tych dniach nie będzie więc Mszy św. rano. W czwartek na zakończenie Oktawy błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych, będących symbolem ludzkiej pracy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w naszej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy również tym, którzy pięknie przygotowali ołtarze i przystroili drogę, którą poruszała się procesja. Dziękujemy służbie liturgicznej, Strażakom tak licznie reprezentowanym i zabezpieczającym nasze przejście „zakopianką”, dzieciom w strojach komunijnych oraz sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami. Dziękujemy naszym Siostrom i panu Organiście, panom noszącym baldachim i wszystkim, którzy nieśli chorągwie i feretrony.

Kolejny rok szkolny dobiegł końca i już rozpoczęliśmy  długo wyczekiwane wakacje. Składamy serdeczne podziękowania: Dyrekcjom i Gronu Pedagogicznemu Szkoły i „Ochronki”– za trud pracy dydaktycznej i wychowawczej; Uczniom – za zapał włożony w naukę; wszystkim Rodzicom – za pracę z dziećmi i młodzieżą, za trud włożony w ich wychowanie. Życzymy wszystkim radosnych, wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji  oraz udanego wypoczynku.

Poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wokół kościoła, w czasie której będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystego charakteru tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. według porządku świątecznego, czyli o godz. 6.45, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Niedziela – o godz. 15.30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Również za tydzień w niedzielę przed kościołem będzie prowadzona zbiórka dla dwójki rodzeństwa Klaudii i Kuby z porażeniem mózgowym z Wiśniowej. Pomoc jest potrzebna na operację i rehabilitację  dzieci. Prosimy o wsparcie.

W związku z małą frekwencją na zebraniu dotyczącym scalania w dniu 17.06.2019 r. informujemy mieszkańców Krzeczowa, że został wyznaczony nowy ostateczny termin spotkania dotyczącego określenia zasad szacunku gruntów objętych scalaniem. Odbędzie się ono 26 czerwca (środa) o godz. 17.00 w remizie OSP w Krzeczowie. Prosimy zainteresowanych o przybycie, w celu podjęcia stosownych uchwał.