Ogłoszenia duszpasterskie 24.02.2019 r. – VII Niedziela Zwykła

Kontynuujemy nasze 40 – godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Zapraszamy więc dziś na indywidualną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przed południem między Mszami św. i po Sumie do godz. 16.00.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, która jest przeznaczona na pokrycie kosztów modernizacji naszego nagłośnienia w kościele.

W tym roku podobnie jak w poprzednim w czasie zimowym nasz kościół jest ogrzewany. Jest to związane oczywiście z wyższymi rachunkami za prąd, które otrzymaliśmy. Zwracamy się więc z gorącą prośbą, aby w przyszłą niedzielę złożyć – jeśli to możliwe – trochę wyższą ofiarę na składkę, która będzie przeznaczona na ich pokrycie.  Bóg zapłać za zrozumienie.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy tak hojnie co miesiąc wpłacają swoją składkę inwestycyjną na nasz nowy Dom Parafialny. W związku z tym już w maju chcemy rozpocząć budowę. Do kwietnia powinniśmy mieć wszelkie pozwolenia na budowę. Przy okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli swoje uwagi do projektu Domu – jest on obecnie już w fazie finalnej. Poszukujemy więc firm, które chciałyby się podjąć budowy naszego Domu jako główny wykonawca. Wszystkim chętnym prześlemy projekty, aby zrobić sobie kosztorys. Najlepiej jakby to była firma z Krzeczowa, ale prosimy zainteresować tą inwestycją również osoby spoza parafii. Będziemy budować w systemie gospodarczym, ale potrzebujemy wykonawcy głównego. Wszelkie propozycje prosimy zgłaszać do ks. Proboszcza i tym osobom wyślemy projekt. Bardzo prosimy o zaangażowanie, bo to nasze wspólne dzieło i zgłaszanie swoich propozycji firm.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek  – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6,15 i popołudniu od godz. 17.00. Od godz. 10.00 odwiedziny chorych – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Sobota – I sobota miesiąca – po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcem świętym.
Niedziela – I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa. Tajemnice przynoszą zelatorzy. Po zmiance ważne spotkanie wszystkich zelatorów. Prosimy wszystkich o obecność.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: kościelny „savoir-vivre”, czyli jak zachować się w kościele – warto to przeczytać.