Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021 r. – XXX Niedziela Zwykła

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” 1 126 zł. Bóg zapłać. A dziś zapowiadana składka do puszek przed kościołem dla naszych braci w wierze w Libanie. W przyszłą niedzielę natomiast na zakończenie tygodnia misyjnego składka na tacę podczas Mszy św. będzie w całości przeznaczona na misje.

Przypominamy, że ze względu na remont dachu kościoła wszystkie Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane o godz. 18.00 poprzedzone przez nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. W sobotę Różaniec św. po Mszy św. o godz. 6.45 a w niedziele o godz. 15.15.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w najbliższą sobotę w godz. 16.00 – 18.00. Spowiadamy w konfesjonale i zakrystii. Warto ze spowiedzi skorzystać, aby wspomóc dusze czyścowe przez wymodlenie odpustu zupełnego, do uzyskania którego konieczny jest stan łaski uświęcającej. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Można je składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Niedziela – uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Na każdej Mszy św. odśpiewamy uroczyste „Te Deum” dziękując Bogu za naszą piękną świątynię. Przypominamy, że za tydzień zmieniamy czas na zimowy – czyli śpimy o godzinę dłużej.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim mężczyznom za naszą wspólna modlitwę Różańcem św. w ostatni piątek. Mile zaskoczyła frekwencja. Wedle sugestii wielu Męski Różaniec będzie kontynuowany. Z czasem pewnie będzie to stały termin raz w miesiącu.

Dzięki Opatrzności Bożej i św. Wojciechowi zrealizowaliśmy 50 % pierwszego etapu remontu dachu (dach od północy i nad zakrystią). Jak Bóg da jutro ruszamy dalej. Ciągle módlmy się o pogodę, bo pracy pozostało jeszcze mnóstwo. Drugi etap to będzie wzmocnienie więźby dachowej wewnątrz,  a etap trzeci to pokrycie gontem.

Postępują również prace przy zagospodarowaniu terenu wokół Krzyża. Zaczęliśmy nasadzać żywopłot z cisów, które to prace prowadzi firma ogrodnicza z Lubnia. Dziękujemy panu Tomaszowi Masteli za bezinteresowne przywiezienie ziemi.

Po zabiegach pielęgnacyjnych na dębie kontynuujemy je na drzewach od strony północnej. Po odpowiednich decyzjach i zgodach w tym tygodniu wycięliśmy dwa usychające jesiony i suchego kasztanowca. Na pozostałych drzewach prace pielęgnacyjne zostały odłożone ze względu na silny wiatr, który wiał w tym tygodniu. Będą jeszcze prace na lipie przy bocznym wejściu, ale tu jeszcze czekamy na odpowiednie zgody konserwatorskie.

W piątek o godz. 18.30 spotkanie młodzieży z klasy ósmej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, W sobotę o godz. 10.00 spotkanie kandydatów na ministranta.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj „Gość Niedzielny” przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok.

____________________________________________

Wczoraj odszedł do Domu Ojca śp. Józef Czopek, długoletni grabarz w naszej parafii. Polecamy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.