Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019 r. – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na wszystkich Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu w dzisiejszą uroczystość można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Tydzień temu zebraliśmy na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w niesieniu pomocy potrzebującym chrześcijanom w Sudanie Południowym 2 193 zł. Bóg zapłać. A dziś jak zapowiadaliśmy tydzień temu przed kościołem kwesta na rzecz III Światowego Dnia Ubogich, którą przekażemy Caritas.

Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny. Msze św. roratnie będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Już teraz zadbajmy o lampiony. Lampion jest symbolem przypowieści Jezusa o roztropnych pannach, które z płonącymi lampami oczekiwały na przyjście Oblubieńca – a to dotyczy nas wszystkich.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – święto św. Andrzeja, Apostoła.
Niedziela – z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż. Zelatorzy przynoszą tajemnice.

W najbliższą sobotę 30 listopada o godz. 10.00 kolejne spotkanie uczniów klasy VI w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” między innymi: bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny ze św. Janem Pawłem II na rok 2020.