Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.2021 r. – IV Niedziela Wielkanocna

Pragniemy poinformować, że został zainstalowany system monitorowania naszego kościoła. To jest wymagane w obiektach zabytkowych. Koszty w całości zostały pokryte przez Gminę Lubień. Dziękujemy naszemu Radnemu panu Czesławowi za pilotowanie tej inwestycji.

W sobotę pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny połączone z procesją wokół kościoła. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania, o dobre urodzaje. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie przez miesiąc maj o godz. 17.30 w dni powszednie i o godz. 15.30 w niedziele. W czasie tych nabożeństw dzieci będą otrzymywały fragmenty obrazu. Oczywiście za ułożenie całego obrazu będzie nagroda. Zachęcamy również do odprawiania nabożeństw majowych przy figurkach na terenie parafii.

W miesiącu maju wszystkie Msze św. w dni powszednie będą o godz. 18.00. W najbliższą więc sobotę nie będzie już Mszy św. o godz. 6.45 tylko o godz. 18.00.

Dziś – dzień imienin J. E. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Sobota – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Ten dzień podkreśla szczególną role pracy w życiu i rozwoju każdego człowieka.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.30 zmianka tajemnic dla Róż. Tajemnice przynoszą zelatorzy. Jest to zarazem „Dzień Flagi”, dlatego prosimy, aby wszyscy wywiesili flagę państwową i aby pozostała ona na uroczystość 3 maja. Pokażmy nasze przywiązanie do naszej Ojczyzny i jej barw.

Spowiedź św. w tym tygodniu w sobotę w godz. 16.00 – 17.00. W innych terminach po wcześniejszym ustaleniu.

Zapraszamy rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono we czwartek 29 kwietnia o godz. 18.00. Zapraszamy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.