Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020 r. – III Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj rozpoczyna się 12. Tydzień Biblijny pod hasłem „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. W tym tygodniu będziemy koncentrować się na lekturze Ewangelii według św. Mateusza. Zachęcamy do lektury w rodzinach. Urządźmy takie wspólne czytanie wybranych fragmentów tej Ewangelii. Słowo Boże jest naszą mocą w tych trudnych czasach.

Przypominamy, że według wytycznych rządu, w naszym kościele na nabożeństwach może przebywać maksimum 10 osób. Pierwszeństwo mają ci, którzy zamówili intencje. W kościele prosimy siadać w bezpiecznej odległości od siebie. Możemy jeszcze być na zewnątrz, ale tam też zachowajmy bezpieczną odległość. Osoby stojące na zewnątrz przyjmują komunię św. przed głównym wejściem – nie podchodźmy za blisko do siebie, ksiądz podejdzie do was. Jeśliby padało ksiądz stanie na stopniach, a chętni podchodzą pojedynczo do niego. Przy ołtarzu może służyć góra dwóch starszych ministrantów. W świątyni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Przypominamy, że nieobecność na Mszy świętej w niedzielę w obecnej sytuacji epidemiologicznej nie jest obciążona grzechem.

Starajmy się wymieniać – tzn. kto już był na Mszy św. i przyjął Komunię Świętą Wielkanocną – niech zostawi miejsce tym osobom, które jeszcze nie miały okazji od dłuższego czasu być do Komunii Świętej. A wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dodaliśmy dodatkowe Msze św. w niedziele. Tak więc od przyszłej niedzieli Msze św. będą o godz. 7.30, 9.30, 11.00 oraz popołudniu o godz. 16.00 i 17.15. Transmitować będziemy Msze św. o godz. 11.00. W tym tygodniu jest pierwszy piątek miesiąca – będzie można skorzystać ze spowiedzi św. w godzinach od 15.00 do 17.30 na dotychczasowych warunkach, to znaczy jedna osoba w kościele, a oczekiwanie na zewnątrz. W pozostałe dni spowiedź po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu. Od przyszłego tygodnia i tu nastąpią zmiany, o czym poinformujemy za tydzień.

W piątek zaczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 17.30 w dni powszednie i o godz. 15.30 w niedziele. Oczywiście na tych nabożeństwach również obowiązuje limit 10 osób. Wszystkie nabożeństwa majowe będą transmitowane w internecie, dlatego prosimy, aby w łączności duchowej z kościołem w rodzinach odśpiewać litanię do Matki Bożej i przyjąć błogosławieństwo. To może być taka piękna rodzinna modlitwa majowa.

Środa – święto Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlimy się o ustanie pandemii i  o deszcz dla spragnionej wody ziemi w obliczu zagrażającego nam kolejnego nieszczęścia, jakim jest plaga suszy.
Piątek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Ten dzień podkreśla szczególną rolę pracy w życiu i rozwoju każdego człowieka. Jest to pierwszy piątek miesiąca, a więc Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. O spowiedzi pierwszopiątkowej już była mowa. Natomiast chorych w czasie pandemii odwiedzamy tylko w nagłych sytuacjach.
Sobota – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Będziemy transmitować Mszę św. o godz. 10.30, którą odprawimy w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Na każdej Mszy św. odnowienie ślubów jasnogórskich.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Zmianki Róż w kościele nie będzie. Intencja na miesiąc maj: o nawrócenie grzeszników i ustanie epidemii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”. W tym czasie odosobienia warto sięgnąć po katolicką lekturę.