Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2019 r. – VI Niedziela Wielkanocna

Pragniemy poinformować, że list biskupów do wiernych „Wrażliwość i odpowiedzialność”, który dziś jest odczytywany w całej Polsce, będzie u nas przedstawiony za tydzień.

Od jutra do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – tak zwane „dni krzyżowe”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Procesje do krzyży będą się odbywać po Mszach św. – czyli w poniedziałek i wtorek rano, a w środę wieczorem. Będziemy się modlić Litanią do Wszystkich Świętych. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Potrzeba takiej naszej modlitwy, bo klęski żywiołowe zdarzają się coraz częściej, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. W związku z tym w środę nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na rzecz budowy kościoła w Huciskach w dekanacie Sucha Beskidzka.

W piątek ostatni dzień maja i ostatnie nasze nabożeństwo majowe połączone z procesja wokół kościoła. A od 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe będą się odbywały w niedziele o godz. 15.30, natomiast w dni powszednie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać po Mszach św.

Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to zarazem I sobota miesiąca. Po Mszy św. modlitwa Różańcem św.
Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka tajemnic dla Róż, a o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe.

Jak wiemy, na sobotę 1 czerwca został przeniesiony nasz Parafialny Piknik Rodzinny. Niestety prognozy nie są sprzyjające, a i teren wokół szkoły jest bardzo nasiąknięty wodą i choćby pokaz sztucznych ogni jest problematyczny. Nasz piknik rodzinny potrzebuje ładnej pogody, bo mają w nim uczestniczyć przede wszystkim nasze dzieci. We wtorek zostanie podjęta ostateczna decyzja, którą przekażemy za pomocą mediów społecznościowych i naszej strony internetowej, mamy więc nadzieję, że dotrze do wszystkich.

Serdeczne podziękowania dla pana Marcina Tomczyka, który bezinteresownie przewiózł nasze drewno do tartaku, panom Czesławowi Słowiakowi i Markowi Marszałkowi, którzy przywieźli deski i krokwie z tartaku oraz wszystkim, którzy wczoraj poukładali je na przyszłym placu budowy naszego Domu Parafialnego. Raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać za pomoc i zaangażowanie. Jednocześnie chcemy poinformować, że mamy już prawomocne pozwolenie na budowę tego Domu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze dostępny darmowy numer gazety „ChiT”.