Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2020 r. – XVII Niedziela Zwykła

Dziś w naszym kościele kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Za chwilę będziemy się modlić za kierowców i wszystkich podróżujących i pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Po Mszy św. ksiądz podejdzie do każdego pojazdu i pokropi wodą święconą. Wtedy też będzie można złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom, organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji.

Dziękujemy za lipcowe wpłaty na składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 9 030 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Cotygodniowa możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w sobotę w godz. 16.00 – 17.00. W inne dni po telefonicznym uzgodnieniu.

Dziś przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny.
Środa – wspomnienie św. Marty. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
Sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca – po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcem świętym.
Niedziela – I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa. Tajemnice przynoszą zelatorzy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o kształtowaniu relacji z teściową – o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową; oraz kolejna odsłona wakacyjnego cyklu – tym razem odwiedzamy słynne sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.