Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021 r. – XXVI Niedziela Zwykła

Dziś dzień modlitw za młodzież. Jak zapowiadaliśmy przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz duszpasterstw młodzieży w naszej parafii, dekanacie Pcim i Archidiecezji. Rozdawane są również obrazki z modlitwą za młodzież, aby wybrzmiewała ona w naszych domach przez cały rok. Przedstawiają patronów młodzieży: św. Jana Pawła II, który w młodych pokładał wielką nadzieję, a także trójkę młodych: św. Stanisława Kostkę, bł. Karolinę Kózkównę i bł. Carlo Acutis. Każde z nich w innym momencie historii pokazało, że mając kilkanaście lat można być odważnym świadkiem Chrystusa i swoją wiarą zainspirować całe pokolenia.

W piątek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu Siostra Przełożona Teresa i Siostra Teresa Zakrystianka czczą swoją patronkę, obchodzą imieniny. Z tej okazji życzymy więc Im wielu łask Bożych i błogosławieństwa Bożego oraz opieki naszej Matki Bożej Krzeczowskiej. Niech Pan Bóg ma Siostry w swojej miłosiernej opiece.

W piątek rozpoczynamy też nabożeństwa różańcowe – będziemy je odprawiać codziennie przez miesiąc październik od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, w soboty po rannej Mszy św., a w niedziele o godz. 15.15. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież – podczas nabożeństw od poniedziałku do piątku dzieci będą mogły zbierać naklejki i wklejać je na specjalną planszę. Osoby, które zbiorą całość, będą nagrodzone.

A w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: I ołtarz przy figurze Michała Archanioła – mieszkańcy Roli Czubinowej; II ołtarz przy figurze Pana Jezusa Frasobliwego – mieszkańcy Roli Syskowej; III ołtarz przy Golgocie – mieszkańcy Roli Burmistrzowej; IV ołtarz przy figurze Matki Bożej Niepokalanej – mieszkańcy Roli Balizakowej; V ołtarz przy św. Judzie Tadeuszu – mieszkańcy Roli Tomczykowej.

Ze względu na rozpoczynający się generalny remont dachu naszego kościoła będą pewne zmiany w godzinach odprawiania Mszy św. W tym tygodniu we wtorek i czwartek Msze św. będą odprawiane nie o godz. 6.45 lecz o godz. 18.00. W tygodniu będą też wyłączane dzwony elektroniczne i kuranty. Od jutra zaczynamy przygotowywanie frontu robót, a za tydzień ruszamy z samym remontem. Na razie wyjmowane spod wiaty i segregowane są deski, które ks. Antoni kupił wiele lat temu, a teraz zostaną wykorzystane przy remoncie kościoła. W związku z tymi pracami wygrodzone zostanie obejście kościoła od strony północnej i w dużej mierze zajęty będzie asfaltowy parking. Módlmy się wszyscy o pogodę.

W tym tygodniu zostały też przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne przy naszym zabytkowym dębie. Na szczęście lipcowe badania wykazały, że ukorzenienie drzewa jest dobre. Obok niezbędnych redukcji gałęzi celem poprawy stabilności i symetrii korony założone zostało wiązanie elastyczne konarów głównych wschodniego i zachodniego oraz wiązanie przeciwopadowe konaru południowego. Czekamy jeszcze na zgodę konserwatora na prace przy lipie koło bocznego wejścia. Tam również badania wykazały dość dobre ukorzenienie drzewa.

Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana.
Wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
Środa – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. rano od godz. 6.15 i Msza św. o godz. 6.45. Popołudniu spowiedź św. w godz. od 16.00 do 17.00, o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe, o godz. 18.00 Msza św. Chorych odwiedzamy od godz. 10.00 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Sobota – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.  Jest to zarazem I sobota miesiąca. Na Mszę św. o godz. 6.45 i nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie wszystkich członków Róż Różańcowych. Od października zmiana tajemnic dla Róż będzie się odbywać zawsze w I soboty po Różańcu. Prosimy wszystkich o obecność. Po zmiance będzie krótkie spotkanie wszystkich członków Róż Różańcowych.
Niedziela – na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce.

Wyjazd do Oświęcimia w dniu 02.10. będzie o godz. 08:30 spod budynku Szkoły Podstawowej w Krzeczowie. Opłatę za wycieczkę uiszczamy w autokarze. Planowany powrót jest między godz. 15.00 a 16.00. Jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany wyjazdem zostały 4 wolne bilety. Koszt 95 zł.

Osoby, które zapisały się tydzień temu na albumy informujemy, że można je odebrać zaraz po Mszy św. w kancelarii na plebanii.

___________________

We wtorek pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Franciszka Spórnę. Polecamy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.