Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020 r. – XXVI Niedziela Zwykła

Jak zapowiadaliśmy dziś przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia poszkodowanych po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

W czwartek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu Siostra Przełożona Teresa czci swoją patronkę, obchodzi imieniny. Z tej okazji życzymy więc Jej wielu łask Bożych i błogosławieństwa Bożego oraz opieki naszej Matki Bożej Krzeczowskiej. Niech Pan Bóg ma Siostrę w swojej miłosiernej opiece.

W czwartek rozpoczynamy też nabożeństwa różańcowe – będziemy je odprawiać codziennie przez miesiąc październik o godz. 17.15, w niedziele o godz. 15.15. W tygodniu, gdy nie ma Mszy św. wieczornej,  nabożeństwa te będą połączone z obrzędem komunii św. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież – podczas nabożeństw w dni powszednie dzieci będą mogły zbierać naklejki i wklejać je na specjalną planszę. Osoby, które zbiorą całość, będą nagrodzone.

A w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: I ołtarz przy figurze Michała Archanioła – mieszkańcy Roli Pytlowej; II ołtarz przy figurze Pana Jezusa Frasobliwego – mieszkańcy Roli Wójtówkowej; III ołtarz przy Golgocie – mieszkańcy Roli Mastelowej; IV ołtarz przy figurze Matki Bożej Niepokalanej – mieszkańcy Roli Swałtkowej; V ołtarz przy św. Judzie Tadeuszu – mieszkańcy Roli Czarnotowej.

Poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
Wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
Środa – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.  Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w zakrystii rano od godz. 6.15 i Msza św. o godz. 6.45, popołudniu spowiedź w godz. od 16.00 do 17.00. W innych dniach spowiedź po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. W sobotę spowiedzi nie będzie. Chorych odwiedzamy od godz. 8.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Sobota – I sobota miesiąca. Różaniec św. wyjątkowo o godz. 17.15.
Niedziela – po rannej Mszy św. zmiana tajemnic dla Róż. Natomiast na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce.

Pragniemy przypomnieć, że wszelkie remonty nagrobków lub ustawienia nowych wymagają dostosowania się do norm wielkościowych obowiązujących na wszystkich cmentarzach. Pozwoli to na uniknięcie zatargów o wielkość i miejsce mogił. Rodzina i firma, która te prace wykonuje ma obowiązek zgłosić rozpoczęcie prac i nie można podejmować żadnych robót bez uzgodnienia z zarządcą cmentarza panem Janem Marszałkiem.