Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020 r. – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

W czasie Pasterki zebraliśmy 529 zł. na Fundusz Obrony Życia SOS. W drugi dzień świąt zebraliśmy 637 zł. na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać.

Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Dziękuje ks. Antoniemu za pomoc przy odwiedzinach chorych i Służbie Liturgicznej. Dziękuje siostrze Teresie wraz z młodzieżą za ubranie choinek i siostrze Grażynie za zrobienie ślicznych elementów dekoracji kościoła wraz z szopką. Dziękuje panu Józefowi Wójcikowi za zbudowanie szopki dla naszego kościoła, która będzie nam służyć przez lata i za przygotowanie choinek. Dziękuję państwu Marii i Zbigniewowi Moskała za podarowanie choinek do naszego kościoła. Dziękuję państwu Marcie i Jackowi Bartosik z Krzeszowic za stworzenie przepięknej szopki na zewnątrz kościoła oraz panom Janowi Kowalczyk oraz Czesławowi i Tomaszowi Słowiak za jej zbudowanie. Dziękuję naszym strażakom i panu Sołtysowi za wkopanie rury, w której będzie już na stałe umieszczana nasza parafialna choinka oraz za jej ustawienie i dekorację. Dziękuję również państwu Marii i Sebastianowi Strączek za tegoroczną choinkę oraz za piękny kredens, który został umieszczony w jadalni na plebanii. Dziękuje wszystkim za okazane wyrazy życzliwości i pomoc. Dziękuję za wspólna modlitwę tu w kościele i w swoich Kościołach Domowych. Z serca Bóg zapłać.

W najbliższym czasie do końca ferii Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty, a o godz. 18.00 w środy i piątki.

We czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Ze względu na zakaz poruszania się od godz. 19.00 Msza św. na zakończenie roku będzie o godz. 17.00 – nie będzie Mszy św. rano.. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory, w czasie których podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy za grzechy całego roku. A na Mszy św. odśpiewamy uroczyste „Te Deum”, jako wyraz naszej wdzięczności za wszystkie Boże łaski, które były naszym udziałem w minionym roku. Za odśpiewanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na Mszy św. podsumujemy też cały rok działalności naszej parafii.

1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to uroczystość obowiązująca. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. Na początku każdej Mszy św. odśpiewamy hymn „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok. Za pobożne odśpiewanie tego hymnu w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to zarazem 54 Światowy Dzień Pokoju. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w godz. 15.00 do 15.45. Nie będzie odwiedzin chorych.

W sobotę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcem św.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic dla Róż. Zelatorzy przynoszą tajemnice.

Przypominamy wszystkim, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, że jej termin skończył się 25 grudnia.

Z tyłu kościoła można zabrać do swoich domów wodę święconą.

Jak już informowaliśmy jutro rozpoczyna się wizyta duszpasterska dla rodzin, które zgłosiły taką chęć. Dla pozostałych będzie specjalna Msza św. o czym bliżej poinformujemy za tydzień. Ze względu na narodową kwarantannę „kolęda” będzie wyglądała inaczej niż zwykle i musi przebiegać w reżimie sanitarnym. Normalnie coroczne odwiedziny duszpasterskie łączą się z błogosławieństwem kapłana dla naszych rodzin i domów oraz z rozmową o problemach i radościach, jakie dotykają nasze wspólnoty. W tym roku odwiedziny ograniczymy tylko i wyłącznie do tej pierwszej najważniejszej części czyli błogosławieństwa dla rodzin. Nie będziemy się zatrzymywać dłużej w celu rozmowy, aby nikogo nie narażać. Prosimy więc bardzo, aby nie stawiać nas w niezręcznej sytuacji i nie namawiać do pozostania czy dłuższej rozmowy. Zarówno odwiedzający jak i domownicy winni być w maseczkach. Istnieje również możliwość aby wspólna modlitwa z błogosławieństwem odbyła się na zewnątrz przed budynkiem – wtedy do środka wejdzie tylko ksiądz, aby pokropić domostwo.

Harmonogram kolędy:
– w poniedziałek 28 XII od godz. 9.00 Role: Zagrody Niżne, Zarębki Niżne, Młyny, Spórnowa
– we wtorek 29 XII od godz. 9.00 Role: Kośmidrowa, Zarębki Wyżne, Słowiakowa, Tomczykowa
– w środę 30 XII od godz. 9.00 Role: Balizakowa, Burmistrzowa, Syskowa, Czubinowa, Czarnotowa, Swałtkowa
– w sobotę 2 I od godz. 9.00 Role: Mastelowa, Wójtówkowa, Pytlowa, Marszałkowa
– w poniedziałek 4 I od godz. 15.00 Rola Mielcowa