Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020 r. – XIII Niedziela Zwykła

Dziś zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.30. Od przyszłej niedzieli przywracamy normalny niedzielny rozkład Mszy świętych, czyli odprawiamy je o godzinach: 8.00, 10.30 i 16.00. Na czas wakacji zmieniamy również godzinę odprawiania porannych Mszy św. w tygodniu z godz. 6.45 na 7.00. Czyli w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty Msze św. o godz. 7.00, w środy i piątki o godz. 18.00, a w niedziele o godz.8.00, 10.30 i 16.00.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwanie firm, które złożyły oferty na wstawienie 19 okien w naszym Domu Parafialnym. Dzisiaj po szczegółowej analizie wybierzemy najbardziej optymalną, aby już jutro złożyć odpowiednie zamówienie. Jest to możliwe dzięki waszym ofiarom na składkę inwestycyjną, za co serdecznie raz jeszcze dziękujemy.

W tym tygodniu możliwość spowiedzi św. w pierwszy piątek. W innych dniach po telefonicznym uzgodnieniu.

Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jutrzejsza składka – tak zwane „świętopietrze” – jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – święto św. Tomasza, Apostoła. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00 do 17.30 w zakrystii.  Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.  Chorych odwiedzamy od godz. 8.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Sobota – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca – po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcem świętym.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa. Tajemnice przynoszą zelatorzy. Odpowiadając na apel ks. Arcybiskupa w przyszłą niedzielę będzie składka do puszek przed kościołem na rzecz poszkodowanych w wyniku ostatnich zalań i podtopień.

Pragnę poinformować, że wszyscy uczniowie z klas VI, VII, VIII i I ponadpodstawowej wykazali się dużą wiedzą na temat zadanych ksiąg Pisma św. i tym samym zaliczyli rok przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Każdemu z nich wyrażam podziękowanie za te indywidualne spotkania. Było to dla mnie niezwykle budujące. Serdeczne Bóg zapłać.

Usilnie przypominamy, że czas pandemii nie minął i nadal w kościele obowiązuje noszenie maseczek i dezynfekcja rąk przed wejściem. W imię miłości bliźniego, by nieopacznie nie zarazić innych, bo każdy z nas może być zarażony koronawirusem bezobjawowo, prosimy o stosowanie się do tych zaleceń. I nadal każdy może przyjmować komunię św. na rękę.

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD – np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w środę 15 lipca. Przychody z akcji wspomogą polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Szczegóły wraz z wykazem zbieranego zużytego sprzętu są umieszczone na ulotkach, które prosimy wziąć ze sobą. W niedzielę 12 lipca poinformujemy o miejscu i czasie zbiórki.

Pragniemy poinformować, że wczoraj odszedł do Domu Ojca nasz parafianin Wojciech Burtan z Roli Pytlowej. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Polecamy go miłosierdziu Bożemu. „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, na wieki wieków. Amen.”