Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021 r. – XXII Niedziela Zwykła

Informujemy, że od jutra wracamy do tradycyjnych godzin odprawiania Mszy św. w tygodniu, czyli w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty Msze św. o godz. 6.45, a w środy i piątki o godz. 18.00. Pragniemy również poinformować, że od 12 września wraca specjalna Msza św. dla dzieci o godz. 10.30. W czasie tej Mszy będzie specjalne kazanie do dzieci, ale również dla dorosłych nie zabraknie refleksji homiletycznej. Zapraszamy więc całe rodziny na tą Mszę św., a dzieci prosimy aby zajmowały miejsca na ławeczkach z przodu. Dzieci będą otrzymywać specjalne numery „Ziarna”, w których są łamigłówki i tekst Ewangelii – za przyniesione rozwiązania będą nagrody. Natomiast wszystkie dzieci na wszystkich niedzielnych Mszach św. będą mogły zbierać naklejki przez cały rok. Dziś otrzymają też specjalną książeczkę do ich wklejania. Jest tam również miejsce na wklejanie naklejek z Mszy św. pierwszopiątkowych. Zebranie do czerwca wszystkich naklejek też będzie nagrodzone.

Informujemy również, że począwszy od przyszłej niedzieli – jak każe tradycja – pół godziny przed Mszą św. będą dzwoniły dzwony. Mają one nam przypominać, że już czas aby wyjść na spotkanie z Chrystusem, oczekującym na nas w kościele.

W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym o godz. 8.00. Uczniów naszej szkoły prosimy, aby przyszli na godz. 7.45 do szkoły, skąd wspólnie przejdziemy do kościoła niosąc szkolny sztandar. Na tą Mszę św. serdecznie zapraszamy przedszkolaków ze szkoły i „Ochronki” Sióstr, uczniów, rodziców i nauczycieli. Warto zacząć nowy rok szkolny z Bogiem i Jego błogosławieństwem. Dlatego też prosimy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej ale i szkół średnich o skorzystanie z sakramentu pokuty, aby 1 września móc przystąpić do Komunii św. Zamknijmy z Bogiem ten okres wakacji i zacznijmy z czystym sercem od nowa. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. we wtorek w godz. 16.00 – 17.00 – oczywiście jeśli będzie potrzeba spowiadamy do ostatniej chętnej osoby. Spowiedź w konfesjonale i w zakrystii.

W niedzielę 12 września na Mszy św. o godz. 10.30 poświecenie tornistrów uczniów klasy pierwszej. Udzielimy im też szczególnego błogosławieństwa. Pobłogosławimy też ich rodziców, rodzeństwo, dziadków i babcie.

Czwartek – po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to zarazem I piątek miesiąca. Spowiedź św. rano od godz. 6.15 i Msza św. o godz. 6.45, popołudniu spowiedź od godz. 17.00. Ze względu na moje zajęcia w szkole w najbliższych miesiącach chorych będę odwiedzał od godz. 10.00 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Sobota – I sobota miesiąca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcem Świętym w ramach Nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Niedziela – I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic dla Róż po Mszy św. o godz. 8.00 – tajemnice przynoszą zelatorzy.

Pragniemy poinformować, że chcemy rozpocząć budowę dalszej części parkingu asfaltowego poniżej kościoła, który zaspokoi brak miejsc postojowych w czasie Mszy św. Na razie musimy przygotować we własnym zakresie teren pod ten parking. W związku z tym mamy dwie prośby. Pierwsza wiąże się z potrzebą wycinki drzew samosiejek wokół obecnego i przyszłego parkingu. Może ktoś chciałby się podjąć tego zadania. Oczywiście ścięte drzewa można sobie zabrać choćby na opał. Chętnych proszę o osobisty kontakt, aby ustalić szczegóły. Druga prośba skierowana jest do wszystkich parafian, a wiąże się z czerwoną kostką brukową, która jest tam złożona i którą musimy stamtąd przenieść. Zapraszam więc wszystkich chętnych w najbliższą sobotę 4 września na godz. 10.00. Będziemy przewozić tą kostkę i składować koło nowego budynku – w przyszłości posłuży do wybrukowania otoczenia Domu Parafialnego z boków i z tyłu. Trzeba będzie ją więc  obwiązać przed przeniesieniem, a jak będą zbutwiałe palety, to będzie trzeba ją ułożyć na nowych. Im więcej nas będzie, tym szybciej to zrobimy. Bardzo proszę i młodzież i starszych by wziąć sobie tą sprawę do serca i pomóc, bo przecież z parkingu korzystamy wszyscy. To nasza wspólna sprawa. Jeżeli będzie padać, całą akcję przeniesiemy o tydzień. Z góry Bóg zapłać wszystkim za pomoc.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi przeczytamy o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. Jest również nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, a w nim jak zwykle mnóstwo ciekawych rzeczy związanych z wrześniem. Warto aby każde dziecko mogło go mieć.