Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019 r. – XXVI Niedziela Zwykła

Z radością pragniemy poinformować, że w tym roku mija 30 lat, od kiedy w naszej parafii posługę duszpasterską spełnia ks. Antoni Płaczek. Pragniemy wyrazić Panu Bogu ogromną wdzięczność za te lata Jego służby wśród nas, która dzięki Bogu ciągle trwa i oby trwała jak najdłużej. W czasie, kiedy ks. Antoni był proboszczem, wyrosło w Krzeczowie całe pokolenie. Dlatego też, w duchu głębokiej wdzięczności za tą kapłańską posługę, pragniemy zaprosić wszystkich parafian na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. Antoni. Niech to będzie nasze wielkie podziękowanie za wszystko, co ks. Kanonik uczynił dla naszej krzeczowskiej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu Siostra Przełożona Teresa czci swoją patronkę, obchodzi imieniny. A w środę przypada 50 rocznica wstąpienia do Zakonu Służebniczek Starowiejskich Siostry Teresy. Z tych okazji życzymy więc Jej wielu łask Bożych i błogosławieństwa Bożego oraz opieki naszej Matki Bożej Krzeczowskiej. Uroczystości jubileuszowe 50 – lecia życia zakonnego siostry Teresy odbędą się 20 października na Mszy św. o godz. 10.30. Już dzisiaj na nie zapraszamy.

We wtorek rozpoczynamy też nabożeństwa różańcowe – będziemy je odprawiać codziennie przez miesiąc październik o godz. 17.15, w niedziele o godz. 15.15. W tygodniu, gdy nie ma Mszy św. wieczornej,  nabożeństwa te będą połączone z obrzędem komunii św. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież – podczas nabożeństw w dni powszednie dzieci będą mogły zbierać naklejki i wklejać je na specjalną planszę . Osoby, które zbiorą całość, będą nagrodzone. W tym roku w sposób szczególny modlimy się za misje, jak prosi nas papież Franciszek, ale również w intencji naszego narodu i Kościoła w naszej Ojczyźnie oraz za ks. Arcybiskupa Jędraszewskiego o moc Ducha Świętego w odważnym głoszeniu Prawdy.

A w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: I ołtarz przy figurze Michała Archanioła – mieszkańcy Roli Zagrody Niżne; II ołtarz przy figurze Pana Jezusa Frasobliwego – mieszkańcy Roli Zarębki Niżne, ; III ołtarz przy Golgocie – mieszkańcy Roli Młyny; IV ołtarz przy figurze Matki Bożej Niepokalanej – mieszkańcy Roli Mielcowej; V ołtarz przy św. Judzie Tadeuszu – mieszkańcy Roli Marszałkowej.

Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
Środa – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.  Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6,15 i popołudniu od godz. 16.00. Różaniec o godz. 17.15, a Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. Odwiedziny chorych będą od godz. 8.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po Mszy św. uczczenie Jej relikwii przez ucałowanie. Jest to zarazem I sobota miesiąca. Różaniec św. wyjątkowo o godz. 16.00.
Niedziela – po rannej Mszy św. zmiana tajemnic dla Róż. Natomiast na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze „Gościa”.