Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy, że dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.30, a jutro zakończenie nabożeństw o godz. 17.30 połączone z procesją wokół kościoła. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać w niedziele o godz. 15.30, natomiast w dni powszednie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać po Mszach św. Dotychczasowy porządek Mszy św. niedzielnych wprowadzony na czas pandemii zachowujemy do przyszłej niedzieli. Od 13 czerwca wracamy do tradycyjnego grafiku. Transmisje Mszy św. o godz. 11.00. W czerwcu z wyjątkiem Oktawy Bożego Ciała przywracamy normalny porządek Mszy św. w dni powszednie – a więc w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45, w środy i piątki o godz. 18.00.

Poniedziałek –  święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 18.00.
Wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Msza św. o godz. 6.45. Jest to zarazem Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy więc kochającej rodziny i bliskości Pana Boga, który obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami. Niech was Matka Boża ma w swej opiece.
Środa – po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pociechy.

Czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 z procesją do czterech ołtarzy. Transmisja w internecie Mszy św. o godz. 9.30. Po południu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tydzień temu informowaliśmy, gdzie będą ołtarze. Procesja przejdzie z kościoła na Rolę Burmistrzową i tam będzie zakończenie – nie będzie więc procesyjnego powrotu do kościoła. Prosimy również, aby zorganizować jakiś samochód, który wziąłby feretrony i przewiózł je z powrotem do kościoła, aby nie trzeba było ich odnosić na nogach. I tu wielki podziękowania dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych, które przygotowują ołtarze. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków. Prosimy o zabranie baldachimu oraz jak najwięcej feretronów i sztandarów. Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary i zaproszenie Chrystusa na nasze ulice z prośbą o błogosławieństwo. Niech więc nikogo z nas nie zabraknie na tej uroczystości a nasze domy niech będą pięknie przystrojone. Przez oktawę Bożego Ciała, która potrwa do 10 czerwca, wszystkie Msze św. w dni powszednie będą tylko wieczorem o godz. 18.00. Na zakończenie tych Mszy św. będzie procesja wokół kościoła połączona z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w przyszłą niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.00 również połączona z litanią. Nie będzie więc w przyszłą niedzielę nabożeństwa czerwcowego o godz. 15.30.

Zbiórka lektorów i ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 18.45 w kościele. Wszystkich proszę o obecność.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. Msza św. wieczorna połączona z procesją wokół kościoła. Spowiedź św. będzie się odbywać w konfesjonale i w zakrystii w godz. 6.15 – 6.40 oraz 17.00 – 17.45. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 11.00 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w oktawie Bożego Ciała z procesją o godz. 18.00.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic dla Róż po Mszy św. o godz. 7.30.

Spotkanie młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania w piątek o godz. 19.00. Na naszej stronie internetowej w zakładce bierzmowani są wyznaczone terminy indywidualnych spotkań kandydatów. Prosimy młodzież o zapoznanie się z nimi.