Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021 r. – X Niedziela Zwykła

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic dla Róż.

Również dziś o godz. 11.00 Msza św. połączona z procesją wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała, w czasie której będziemy się modlić Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z tym nie będzie dzisiaj nabożeństwa czerwcowego o godz. 15.30. Cała Oktawa trwa do czwartku, w związku z tym w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msze św. będą tylko o godz. 18.00 i będą one połączone z procesją wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych, będących symbolem ludzkiej pracy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w naszej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy pięknie przygotowali ołtarze. Dziękujemy służbie liturgicznej, strażakom tak licznie reprezentowanym, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatki i z dzwonkami. Dziękujemy naszym Siostrom i panu Organiście, panom noszącym baldachim i wszystkim, którzy nieśli chorągwie i feretrony. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Przypominamy, że od przyszłej niedzieli wracamy do tradycyjnych godzin odprawiania Mszy św. w niedziele, czyli o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. O godz. 7.35 Godzinki. Na razie zachowujemy jeszcze transmisje internetowe Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź św. pół godziny przed Mszami św.

Za tydzień składka inwestycyjna. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność. Jak ktoś nie ma naszych kopert to są do wzięcia ze stolika. Za tydzień przedstawimy raport z prac przy naszym budynku.

Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej – święto patronackie naszej szkoły. Msza św. dla wszystkich nauczycieli i uczniów o godz. 8.00.
Piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie Mszy św. odnowienie Aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła, w czasie której będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia: „O Jezu Najsłodszy”. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem drugi piątek miesiąca, a więc nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ 13 dzień czerwca przypada w niedzielę dlatego nabożeństwo fatimskie będzie w sobotę. Rozpoczniemy więc Mszą św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, kazanie i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja fatimska. Na procesje prosimy zabrać zapalne świece, własne albo te, które będą wystawione perzy wejściach do kościoła. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. W czasie przeżywanej pandemii tym bardziej zechciejmy włączyć się w tą fatimską modlitwę i czyńmy pokutę za grzechy swoje i świata. Ze względu na to nabożeństwo nie będzie w sobotę Mszy św. o godz. 6.45.

Zbliża się czas bierzmowania w naszej parafii. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania bezpośrednio przygotowujące ich do tego wydarzenia. W piątek o godz. 19.30 spotkanie formacyjne. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo pokutne i możliwość spowiedzi św. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30  młodzież zostanie oficjalnie dopuszczona do przyjęcia tego sakramentu i wręczymy jej krzyże, które poświęci ks. Arcybiskup w czasie bierzmowania. Prosimy więc wszystkich, aby na tej Mszy św. nie zajmować przednich ławek, na których będą karteczki rezerwacji. Rodziców zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 19.00. A wszyscy módlmy się w tych dniach za naszą młodzież, aby sakrament bierzmowania był dla nich prawdziwym umocnieniem i rozkwitem osobistej wiary.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

______________________________________

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczowie zaprasza na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze, które odbędzie się 12 czerwca 2021 r. (sobota) o godz. 17.00. Obecność strażaków obowiązkowa. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych mieszkańców Krzeczowa.