Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2019 r. – XIII Niedziela Zwykła

Dziś zapraszamy na ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.30. Również dziś przed kościołem jest prowadzona zbiórka dla dwójki rodzeństwa Klaudii i Kuby z porażeniem mózgowym z Wiśniowej. Pomoc jest potrzebna na operację i rehabilitację  dzieci. Prosimy o wsparcie.

Środa – święto św. Tomasza, apostoła. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6,15 i popołudniu od godz. 17.00. Msze św. o godz. 6.45 i 18.00.  W wakacje chorych będziemy odwiedzać od godz. 9.00 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca – po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcem świętym.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa. Tajemnice przynoszą zelatorzy.

Wzorem lat ubiegłych wkrótce przedstawiciele naszej parafii będą zbierać doroczną składkę na cele parafialne w dotychczasowej wysokości. Na załączonej liście będzie znajdować się rozliczenie z ubiegłorocznej ofiary. Z góry Bóg zapłać. W najbliższym czasie młodzież będzie też roznosić koperty na składkę inwestycyjną na drugie półrocze.

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD – np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce we wtorek 9 lipca do godz. 12.30. O tej godzinie sprzęt zostanie odebrany. Prosimy, aby składać go od wtorku rano na parkingu naprzeciw cmentarza koło kontenera. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: wakacyjny cykl pod nazwą „cuda za miedzą” – dziennikarze „Gościa” odwiedzają i opisują słynące łaskami miejsca, do których pielgrzymują nasi najbliżsi sąsiedzi. W tym numerze Szydłowo – miejsce objawień maryjnych i jedno z najważniejszych sanktuariów na Litwie.