Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020 r. – XXII Niedziela Zwykła

Dziś o godz. 10.30 przeniesiona z czerwca uroczystość pierwszej Komunii św. Polecamy dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca, naszym modlitwom. Ze względu na czas pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej pielgrzymki dziękczynnej za dar Komunii św. dla dzieci pierwszokomunijnych i rodziców. Ale mam nadzieję odbędziemy ją za rok, po rocznicy Komunii św. Dzieci, które dziś po raz pierwszy przyjmują Komunię św. zapraszamy od jutra do soboty na „Biały tydzień”. W związku z tym w tym tygodniu wszystkie Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.

We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Ze względu na epidemię w tym roku wyjątkowo nie będzie uroczystej Mszy św. dla całej szkoły. Ale warto zacząć nowy rok szkolny z Bogiem i Jego błogosławieństwem. Dlatego też prosimy, aby dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i szkół średnich skorzystała z sakramentu pokuty, nim zasiądzie w szkolnych ławach. Spowiedź św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie jutro w godz. 15.00 – 17.30 w zakrystii. Co 15 minut będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Prosimy, aby nie zaczynać tego wyjątkowego roku szkolnego naznaczonego pandemią bez Chrystusa w sercu. Jego prośmy o opiekę nad nami, abyśmy bezpiecznie przeżyli ten wyjątkowy czas w naszych szkołach. Szczególnie o to prosimy naszą młodzież, która będzie się spotykać z rówieśnikami z różnych miejscowości. Niech miłosierny Bóg ma nas w swojej opiece. Ze względu na ten nadzwyczajny czas na razie nie będziemy też organizować specjalnych niedzielnych Mszy św. dla dzieci.

Czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź św. rano od godz. 6.15 i Msza św. o godz. 6.45, popołudniu spowiedź w godz. od 17.00 do 17.45. W innych dniach spowiedź po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Chorych odwiedzamy od godz. 8.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Niedziela – I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic dla Róż po Mszy św. o godz. 8.00 – tajemnice przynoszą zelatorzy.

Ze względu na uroczystość I Komunii św. informacja o prowadzonych przez parafię inwestycjach i ich finansowaniu będzie podana za tydzień.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.