Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2019 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje wielkopostne. Wielkie Bóg zapłać ks. Markowi za prowadzenie nas po drogach wiary. Nauki rekolekcyjne o godz  8.00 i 18.00. Programy w folderach i na stronie internetowej. Zapraszamy również na nauki stanowe. Dziś o godz. 17.00 nauka dla młodzieży szkół średnich, studiującej i pracującej oraz młodych małżeństw, jutro o godz. 19.00 dla kobiet, a we wtorek o godz. 19.00 dla mężczyzn. W środę o godz. 19.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na rekolekcyjne spotkanie. We wtorek o godz. 8.00 specjalna Msza św. dla chorych i cierpiących połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych. W domach chorych będziemy odwiedzać w środę od godz. 14.00 – prosimy ich zapisywać w zakrystii. We wtorek dzień spowiedzi św. Zapraszamy do skorzystania tego sakramentu rano w godz. od 7.00 do 8.00 i po południu w godz. od 15.00 do 16.00 i od 16.30 do 18.00. Prosimy skorzystać z tej możliwości pojednania się z Bogiem, aby rekolekcje były prawdziwym czasem spotkania z miłosiernym Bogiem. We wtorek i środę składka przeznaczona na potrzeby rekolekcji.

Jako kontynuacje naszych rekolekcji pragniemy zaprosić wszystkich na naszą pielgrzymkę pokutną podobnie jak w zeszłym roku. Przed Wielkim Tygodniem wyruszamy, aby w różnych sanktuariach modlić się za naszą parafię i nasze rodziny, by jak najlepiej przeżyć najważniejszy okres Roku Liturgicznego czyli Wielki Tydzień. W tym roku nawiedzimy bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku – Białej Hałcnowie. Tam przed cudowną figurą Matki Bożej Bolesnej odmówimy Różaniec św. w intencji wszystkich parafian i naszych przyjaciół. Następnie udamy się do parafii św. Ludwika króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w katowickich Panewnikach ze słynną Śląską Kalwarią. Tam będzie Msza św. w intencji wszystkich parafian o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkanocnych oraz odprawimy Drogę Krzyżową w plenerze przy kaplicach pasyjnych. Na koniec pojedziemy do centrum Katowic, gdzie będzie czas wolny do własnego zagospodarowania. Wyjazd w sobotę 13 kwietnia o godz. 9.30. Koszt 30 zł. Można się już zapisywać w zakrystii.

Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek  – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6,15 i popołudniu od godz. 17.00.
Sobota – I sobota miesiąca – po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcem świętym.
Niedziela – I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa. Tajemnice przynoszą zelatorzy.

Jak informowaliśmy tydzień temu dziś przed kościołem zbiórka pieniędzy dla Marcelka Łopaty chorego na białaczkę. Bóg zapłać za wsparcie.

Dziś o godz. 17.00 spotkanie Rady Parafialnej.

Z tyłu kościoła można nabywać baranka wielkanocnego i w ten sposób złożyć jałmużnę postną na dzieła Caritas.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.