Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021 r. – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.15. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc chrześcijanom w Libanie  783 zł. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na misje.

Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 14.00 – nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.  Po Mszy św. o godz. 14.00 procesja żałobna na cmentarz, gdzie modlić się będziemy za zmarłych odczytując wypominki.

We wtorek „Dzień zaduszny” – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Msze św. będą odprawiane o godz. 6.45, 9.00 i 18.00. Różaniec za zmarłych z wypominkami będzie od wtorku do piątku o godz. 17.15.

Ze względu na remont dachu kościoła od środy do piątku Msze św. odprawiamy wieczorem o godz. 18.00.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalmy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

Przypominamy o odpustach za zmarłych. Wierni, którzy nawiedza kościół jutro i pojutrze, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., wyzbyć się wszelkiego przywiązania do grzechu i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli  pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust w dniach 1 – 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. Spowiedź św. rano w godz. 6.15 – 6.40 i po południu w godz. 16.30 – 17.15. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 10.00. Prosimy ich zgłosić w zakrystii.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. Różaniec św. prowadzony przez Róże Różańcowe. Po Różańcu zmiana tajemnic dla Róż. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie wszystkich członków Róż Różańcowych.

Trwają prace przy generalnym remoncie dachu naszego kościoła. Codzienne relacje na naszym parafialnym profilu na Facebooku. Dostarczono nam już część gontów na dach, reszta przybędzie prawdopodobnie w środę. Jest to gont modrzewiowy i łupany. I tu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwaniu takiego gonta. Promesę na zakup gonta otrzymaliśmy dopiero we wrześniu i w rozmowach z różnymi przedsiębiorcami zajmującymi się układaniem takich dachów otrzymywaliśmy odpowiedź, że to nierealne, aby w tym roku jeszcze taki gont mieć. Ale św. Wojciech zadziałał i udało się załatwić. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli.

Trwa też zagospodarowanie terenu wokół Krzyża. Na Facebooku mamy bieżące relacje. Nasadziliśmy w całości już żywopłot z cisów, który jeszcze będzie ujęty w ekobordy i obsypany korą. Jest już również nasadzona iglakami  jedna ze skarp, reszta będzie obsadzona trawą.

Dziękujemy młodzieży, która wczoraj porządkowała teren wokół kościoła i na parkingu. Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: o litanii do Wszystkich Świętych. Wymieniamy w niej często egzotyczne imiona – dowiedzmy się, kim były te osoby, które je nosiły.