Ogłoszenia duszpasterskie 7.07.2024 r. -XIV Niedziela Zwykła

1. 16 lipca (wtorek) nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Stanisław Mieszczak, postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Jana Marszałka.

2. W środę po mszy św. o godz.: 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek po mszy św. o godz.: 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

4. W piątek o godz.: 17:30 wypominki za Zmarłych a o godz.: 18:00 Msza św. w intencji Zmarłych polecanych w wypominkach.

5. W sobotę 13. lipca o godz.: 18:00 Nabożeństwo Fatimskie. Nie ma Mszy św. porannej.

6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna oraz rozliczenie z poprzedniej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

7. Informacje dotyczące utrzymania i użytkowania Cmentarza Parafialnego w Krzeczowie:

• Administratorem cmentarza jest Pan Jan Marszałek.
  • Na terenie cmentarza parafialnego znajduje się Pomnik Poległych, objęty nadzorem i opieką przez Instytut Pamięci Narodowej, noszący miano Pomnika Wojennego.
  • Od dnia 31 stycznia 1991 roku Parafia posiada plan cmentarza i zasady budowy nagrobków. Przypominamy o tym, że długość nagrobka nie może przekraczać 2 metrów.
  • W górnej części cmentarza został wydzielony pas na nagrobki ponadwymiarowe, który został już w całości wykorzystany.
  • Przed budową nowego lub przebudową starego nagrobka szczegóły dotyczące zewnętrznych wymiarów mogiły bezwzględnie należy ustalić i uzyskać akceptację Administratora cmentarza. Powinno się to dokonać w obecności przedstawiciela rodziny oraz zakładu kamieniarskiego, któremu zlecono wykonanie pomnika nagrobnego.
    Prosimy o uszanowanie powyższych zasad oraz dziękujemy tym wszystkim, którzy chcą współpracować.