Ogłoszenia duszpasterskie 9.07.2023 r. – XIV Niedziela Zwykła

1. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości upamiętniających zamordowanych przez Niemców mieszkańców wsi w 80. rocznicę pacyfikacji Krzeczowa. W szczególny sposób dziękuję Panu Kazimierzowi Szczepaniec, Wójtowi Gminy Lubień oraz Radzie Gminy i Sołectwu Krzeczów, OSP Krzeczów oraz Członkom Zespołu „Cyrniawa”. Organizatorzy przekazują nam darmową książkę pt. „Akcja <DORA>. Pacyfikacja Krzeczowa 20 czerwca 1943”, którą można zabrać ze stolika pod chórem.

2. W przyszłą niedzielę 16 lipca będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Msze św. o godz. 8:00, 11:00 i 16:00. Sumie odpustowej o godz. 11:00, będzie przewodniczył ks. Franciszek Bobeł, emerytowany proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Lubniu. Proszę o pomoc w organizacji procesji wokół kościoła (niesienie baldachimu, flag i feretronów). Razem z ks. Antonim Płaczkiem zapraszamy wszystkich na tę uroczystość. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny (warunki: przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak wewnętrznego przywiązania do grzechu). W naszym kościele spowiadamy zawsze pół godziny przed każdą mszą św.
Zachęcam do przyjęcia Szkaplerza i wpisania do Księgi Bractwa Szkaplerza Świętego w naszej parafii (po każdej mszy św.).
Przed rozpoczęciem mszy św. odpustowej (ok. godz. 10:45), w obecności ks. Dziekana Roberta Pietrzyka nastąpi kanoniczne objęcie urzędu proboszcza przez ks. Alberta Wołkiewicza.
W czasie sumy odpustowej proszę nie parkować samochodów na parkingu przed plebanią.

3. Zapraszam wszystkich Członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 na plebanii.

4. W czwartek 13 lipca br. Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 18:00, modlitwa różańcowa i procesja ze świecami wokół kościoła.

5. W piątek 14 lipca br. o godz. 17:30 wypominki za zmarłych i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Bardzo dziękuję za złożenie w dniu dzisiejszym tzw. „składki inwestycyjnej” oraz za wpłaty na konto bankowe parafii. Wykorzystanie każdej tego typu kwoty będzie konsultowane z naszą Radą Parafialną a rozliczenie oficjalnie przedstawiane.